Aija un Reinis Alkšari Otaņķu pagasta "Puķītēs" saimnieko no paaudzes paaudzē 1

Nīcas novada Otaņķu pagasta “Puķīšu” mājās saimnieko Aija un Reinis Alkšari. Pārceļoties uz dzīvi lauku īpašumā, abi nolēmuši nodoties zemes darbiem un izveidojuši zemnieku saimniecību “Puķītes-1”. Nu jau 20 gadus viņu izaudzētā produkcija sezonas laikā – no aprīļa beigām līdz oktobra sākumam – nopērkama Liepājas Pētertirgū. To tirgo saimnieks pats, kamēr sieva saimniecībā gādā par produkcijas sagādi nākamajai dienai.

“Ik pa brīdim algotos darbos strādājām viens vai otrs, bet saimniecība mums ir jau gadus trīsdesmit,” stāsta A. Alkšare. Nu saimniecības darbiem laulātais pāris nodevies pilnībā. To ietekmējuši dažādi ap­stākļi. Viens no tiem – vīrs, ilgus gadus strādādams “Liepājas metalurgā”, palicis bez darba. Sākumā, kamēr sieva bijusi darba gaitās, saimniecībā darbojies viens, tomēr bijis skaidrs, ka viens apsaimniekot laukus un siltumnīcas un izbraukāt uz tirgu nevar. Tādēļ arī A. Alkšare pilnībā nodevusies lauku darbiem.

“Puķītes”, kurā laulātais pāris dzīvo un izveidojuši savu saimniecību, ir dzimtas īpašums. To 1931. gadā cēlis A. Alkšares vectēvs. Viņš šajā pusē strādājis par mežsargu.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 16. maija numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Prieks par darbošanos

Pozitīvi cilvēki prieks. Nekā nenovīdīgie šķilas blakus kokzāğētavai , kautuvei.

pirms gada, 2019.05.22 11:59

Nīcas novadā