Naktī uz trešdienu Kurzemes rietumkrastā vējš pāraugs vētrā

Trešdien naktī un no rīta Kurzemes rietumu piekrastē ziemeļu, ziemeļrietumu vējš sasniegs vētras spēku, brīdina sinoptiķi.

No Ventspils novada līdz Lietuvas piekrastei gaidāma vēja pastiprināšanās brāzmās līdz 25-30 metriem sekundē. Iespējams, Liepājas ostā vēja brāzmu spēks pat nedaudz pārsniegs 30 metru sekundē. Stiprākais vējš prognozēts rīta stundās, Dienvidkurzemes piekrastē vēl arī dienas pirmajā pusē, vēsta LETA.

Vidējais vēja ātrums Baltijas jūrā pie Kurzemes sasniegs 21-24 metrus sekundē, kas atbilstoši Boforta skalai ir vētra.

Ciklons, kas otrdien Latvijai atnesīs spēcīgu dienvidu vēju un lietu, tuvākajā diennaktī pastiprināsies, tā centrs šķērsos valsts centrālos un austrumu novadus. Ciklona centrā gaidāms lēns mainīga virziena vējš, bet Rietumlatvijā pieņemsies spēkā ziemeļvējš.

Vētra plosīsies jūrā un šaurā joslā Kurzemes rietumos, citviet vējš būs mierīgāks. Latvijas lielākajā daļā vēja maksimālais ātrums brāzmās trešdien būs zem 20 metriem sekundē, valsts austrumos gaidāmas brāzmas vien līdz desmit metriem sekundē.

Sagaidāms, ka arī trešdien visvairāk nokrišņu būs Kurzemē, īpaši Liepājas pusē. Bez lietus iespējama arī krusa un slapjš sniegs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas