Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas Jahtu ostā visbiežāk piestāj jahtas no Vācijas un Lietuvas

Liepājas Jahtu ostā visbiežāk piestāj jahtas no Vācijas un Lietuvas, aģentūru LETA informēja ostas vadītājs Kārlis Kints.

Vakar Liepājas Jahtu ostā piestāja neliela jahtu regate no Zviedrijas. Septiņu jahtu apkalpes plāno Liepājā pavadīt vairākas dienas, iepazīstot pilsētas kultūras un atpūtas piedāvājumu. Kints atzina, ka sezona šogad ir izdevusies un jau ar maija pirmajām dienām jahtas ar dažādu valstu karogiem piestāj Liepājas Jahtu ostā. Kopumā šogad maijā un jūnijā ostā piestājušas 132 jahtas, kā arī jau piekto gadu pēc kārtas Liepāju apmeklēja katamarāns, kas burā, komandā iesaistot vājredzīgus cilvēkus.

Aktīvā jahtu ostas sezona ir no aprīļa līdz septembra beigām. Pašlaik sezona rit pilnā sparā un ierodas jahtas no Vācijas, Lietuvas, Zviedrijas, Somijas un citām valstīm. Jahtsmeņi īpaši novērtē, ka Liepājas Jahtu osta atrodas pilsētas centrā un ar kājām var viegli visu izstaigāt, klāstīja Kints, skaidrojot, ka liela interese ir arī par Karostu, jo, ienākot Liepājas ostā, saulē spoži atspīd Sv.Nikolaja katedrāles zeltītie kupoli, kas rada interesi par šo pilsētas daļu arī tiem, kas iepriekš neko par to nav dzirdējuši.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde Liepājas jahtu ostu savā pārvaldībā pārņēma 2015.gada maijā, un vidēji sezonā Liepājas jahtu ostu apmeklē 335 jahtas. Kints arī uzsvēra, ka tiek nopietni strādāts, lai Baltijas jūras reģionā veidotu Liepājas Jahtu ostas atpazīstamību un piesaistītu jahtu regates, kas pārsvarā ir viena vai vairāku jahtu klubu organizēti izbraucieni.

Lai nākotnē piesaistītu Liepājas Jahtu ostai vēl vairāk jahtu, Liepājas SEZ pārvalde turpina īstenot investīciju projektu ar mērķi modernizēt Liepājas jahtu ostu, proti, paredzēta jahtu centra ēkas būvniecība, kurā tiks izvietots birojs, apmeklētāju dušas, tualetes un veļas mazgātava, esošās piestātnes rekonstrukcija un jaunu peldošo piestātņu iegāde un uzstādīšana.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas