ZZS savu Valsts prezidenta kandidātu izvēlēsies starp Vējoni un Sesku

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), izvirzot savu Valsts prezidenta kandidātu, izvēlēsies starp aizsardzības ministra Raimonda Vējoņa un Liepājas domes priekšsēdētāja Ulda Seska kandidatūrām, aģentūrai LETA sacīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Pēc ZZS frakcijas sēdes Brigmanis sacīja, ka tagad palikuši divi kandidāti - Vējonis un Sesks, no kuriem tad nākamnedēļ, 11.maijā, ZZS arī izvēlēties vienu kandidātu prezidenta amatam.

Brigmanis skaidroja, ka, piemēram, partija "Latvijai un Ventspilij" neizvirzīja nevienu kandidātu, bet Zemnieku savienības pārstāvji savas kandidatūras atsauca.

Kā ziņots, Latvijas Zaļā partija (LZP) šodien lemj par Valsts prezidenta amata kandidāta izvirzīšanu. Tiek pieļauts, ka LZP kā kandidātu valsts augstākās amatpersonas postenim varētu izvirzīt aizsardzības ministru un Zaļās partijas līdzpriekšsēdētāju Vējoni.

Vējonis ir gatavs kandidēt uz Valsts prezidenta amatu. Valdošās koalīcijas partneri par Vējoņa kandidatūru Valsts prezidenta amatam lems, ja Zaļo un zemnieku savienība viņu oficiāli izvirzīs, tomēr pagaidām būtisku iebildumu pret šo kandidātu neesot. ZZS, kuru veido arī Zaļā partija, lēmumu par apvienības Valsts prezidenta kandidātu pieņems 11.maijā frakcijas un valdes kopsēdē, kas no plkst.12 norisināsies Saeimā.

Pievieno komentāru

Liepājā