Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zviedrs ratiņkrēslā paliek bez Dalī izstādes baudījuma 1

Nepatīkamus mirkļus Liepājas muzejā piedzīvot nācās Zviedrijas latvietim Albertam Mārim Baham, kad sirmais kungs ratiņkrēslā vēlējās apmeklēt Salvadora Dalī izstādi, šodien raksta "Kursas Laiks". Muzejā norāda – lai nebūtu pāpratumu, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām iepriekš jāpiesakās. Šāda kārtība ir arī Liepājas teātrī.

"Liels bija mans pārsteigums, ka jau pirms durvīm ir pakāpiens un pēcāk vēl vairāki pakāpieni, ko ne cilvēks ratiņkrēslā, ne māmiņas ar ratiņiem nevar šķērsot," neizpratni neslēpj kunga tuva draudzene, ziemupniece Liene Glezere. Sieviete gājusi pie muzeja darbiniecēm jautāt, vai ir kāda cita ieeja, un saņēmusi noraidošu atbildi – visi nākot tikai pa galvenajām durvīm. Liene vaicājusi, lai paskatās, kā kungs var tikt iekšā. Uzmetusi ašu skatienu, darbiniece paziņojusi, ka viņai jāstāv iekšā un nevarot palīdzēt, un piebildusi, ka ēka ir vēstures piemineklis un nekādas pārbūves nevar tikt veiktas.

"Tas šoks, kas mūs pārņēma, bija neaprakstāms. Paskatījos uz A. M. Bahu un redzēju, ka viņam sāk raustīties lūpa, satraukums un stress ņem virsroku. Jo viņš nav pieradis pie tādas attieksmes un situācijas, ka nevar tikt iekšā publiskā ēkā," stāsta L. Glezere.

Te pēkšņi uzradušies divi puiši, kuri paziņojuši, ka uznesīs ratiņkrēslā sēdošo vīrieti pa trepēm. "To darbiniece spēja noorganizēt, bet varēja mūs arī pabrīdināt. Puiši uznesa un pazuda tikpat ātri, cik parādījās." Abi palikuši kāpņu galā apjukuši par visu notikušo.

Liepājas muzeja vadītāja Dace Kārkla skaidro, ka muzejs ir kultūrvēsturisks piemineklis, kas pērn restaurēts. "Tomēr simtgadīgās koka trepes netika remontētas, un jau rekonstrukcijas laikā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju tika pārrunāta iespēja tur izvietot pacēlāju vai sliedi, bet trepes varētu neizturēt svaru, kas tām tiktu uzlikts." Apsvērta arī doma par lifta izbūvi no sētas puses, bet pašvaldība ieceri noraidījusi, atzīmējot, ka tā esot par dārgu – muzeja rekonstrukcija jau tā dārgi izmaksājusi, jo darbu laikā senajai ēkai atklājušās arvien jaunas problēmas.

"Joprojām ceru, ka nākotnē būs kāds veids, kas palīdzēs cilvēkiem ar kustību traucējumiem pašiem iekļūt muzejā, bet līdz tam laikam lūdzam laikus pieteikt muzeja apmeklējumu, lai varam noorganizēt, ka uz vietas ir vīri, kuri palīdz tikt gan pirmajā, gan otrajā stāvā," mudina D. Kārkla.

Plašāk lasiet 21. augusta "Kursas Laiks" numurā
.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

par 100%

Nožēlojama situācija, kad domāt sāk tikai tad kad esam tur kur mēs esam. Domāju kad sirmais kungs ir ļoti vīlies, skumji kad ir tāda attieksme pret tūristiem.

pirms 5 gadiem, 2013.08.22 10:15

Liepājā