Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zvejniecības firmas vadītāju tur aizdomās par Eiropas naudas izkrāpšanu 2

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots kriminālprocess par valsts naudas izkrāpšanu lielos apmēros, informē Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes (KRP) priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

2009. gada 5. janvārī policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177. panta 3. daļas un 275. panta 2. daļas – par to, ka 2006. gada maijā, iesniedzot viltotus dokumentus Lauku atbalsta dienestā (LAD) Rīgā, kāda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs izkrāpis Eiropas Savienības struktūrfonda projekta finansējumu vairāk nekā 340 tūkstošu latu apmērā. Firmas pamatnodarbošanās – zvejniecība.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs LAD iesniedzis Valsts ieņēmumu dienesta Kurzemes reģionālās iestādes izziņu, kurā norādīts, ka uzņēmumam nav nodokļu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu parādu. Taču pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka tas neatbilst patiesībai. Tas nozīmē, ka Eiropas nauda saņemta negodīgā ceļā.

"Pamatojoties uz minēto, persona ar savām darbībām izdarījusi noziedzīgus nodarījumus, kas paredzēti krimināllikuma pantos – krāpšana lielā apmērā un dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošana un viltota dokumenta, zīmoga un spiedoga realizēšana un izmantošana, ja tas izdarīts atkārtoti vai mantkārīgā nolūkā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tās radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm," skaidro J. Knīse.

Apkopojot pierādījumus, persona atzīta par aizdomās turēto noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā. Šāgada 25. maijā pieņemts lēmums par kriminālprocesa nosūtīšanu kriminālvajāšanas uzsākšanai Liepājas prokuratūrai.

“Šī ir viena no apjomīgākajām lietām, kuru izmeklēja Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojs un kuras pirmstiesas izmeklēšanas laikā konstatēts, ka no valsts izkrāpti naudas līdzekļi lielos apmēros,” uzsver policijas amatpersona.

2010. gada 26. martā Kurzemes tiesas apgabala prokuratūra no VP KRP Kriminālpolicijas biroja lietvedības izņēmusi vēl kādu kriminālprocesu, kurā, veicot pirmstiesas izmeklēšanu, konstatēts, ka kāda uzņēmuma amatpersonas, kas Liepājā nodarbojas ar zvejniecību, no valsts budžeta izkrāpušas vairāk nekā 400 tūkstošus latu, kā arī veikušas citas noziedzīgas darbības, kas saistītas ar nelegāli gūtu naudas līdzekļu legalizāciju miljonu latu vērtībā. Noris izmeklēšana.

Portāla rīcībā ir informācija, ka vairāk nekā 340 tūkstošus latu no Eiropas struktūrfondu līdzekļiem Lauku atbalsta dienestā izkrāpusi kāda zvejniecības firma, kas savulaik nodarbojusies ar padomju laika kabeļu iegūšanu Baltijas jūras dzelmē. Ar šo uzņēmumu saistīti uzņēmēji Ģirts Bredovskis un Andrejs Podrjadčikovs. A. Podrjadčikovs, pēc publiski pieejamās informācijas, ir SIA “Rabuško” īpašnieks. J. Knīse apstiprināja, ka vienā no uzsāktajām krimināllietām figurē minētās personas, taču skaidroja, ka nav tiesīga atklāt firmas nosaukumu un sniegt detalizētāku informāciju.

Abi kungi ir uzsākuši publisku "saraksti" ar kādu VP amatpersonu – KRP Kriminālpolicijas biroja priekšnieci un pārvaldes priekšnieka vietnieci Sanitu Biti. Par šo konfliktu raksta laikraksts "Kurzemes Vārds" – šeit  un šeit .

Pievieno komentāru

Komentāri 2

breds

to Zinu- mazliet ar pareizrakstību problēmas, bet tā jau intelekta līmenis varētu būt kaut kur mazliet virs nulles :) Vismaz uzvārdus ar lielo burtu raksta !

pirms 9 gadiem, 2010.06.09 10:53

Zinu

Vai,vai kā Desmitnieks muld, ka šiem diviem tikai dzimenēs bijis kontakts ar Bites jaunkundzi, kamēr naudiņas savā starpā rotēji, tikmēr bija draugi, sākās krīze, sākās ķīviņi!!! Un kam ir spēka struktūrās civilsieva un pats strādājis struktūrās, ko!? Skumji, ka tādi sšmulējušies cilvēciņi strādā policijā un savas privātās rebes caur valsts struktūrām kārto!!!

pirms 9 gadiem, 2010.06.01 23:23

Liepājā