Zivju pārstrādes uzņēmumā "Kolumbija" atlaisti 225 darbinieki

Apturēta ražošana Liepājas zivju pārstrādes uzņēmumā "Kolumbija" un no vairāk nekā 300 uzņēmuma darbiniekiem atlaisti 225, vēsta Latvijas Televīzija.

Plānots, ka "Kolumbijā", kas ir viens no lielākajiem zivju pārstrādes uzņēmumiem Latvijā, darbu turpinās aptuveni 60 darbinieki, kuri strādās divas reizes nedēļā, izpildot konkrētus pasūtījumus. Paredzēts, ka uzņēmums savu darbību pilnā apmērā varētu atsākt šī gada rudenī.

"Es domāju, ka šobrīd mūsu [zemkopības] ministram svarīgākais ir risināt sarunas ar Krievijas valdību, kā arī mūsu Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvjus sūtīt uz Krieviju veikt kādas sarunas. Es domāju, ka šo vasaru vajadzētu pavadīt aktīvi, lai [būtu] iespējams šo problēmu atrisināt tuvāko trīs mēnešu laikā," paudis "Kolumbijas" vadītājs Igors Krupņiks.

Kā vēsta portāls "lsm.lv", uzņēmums jau iepriekš ir mēģinājis savu produkciju eksportēt uz Ķīnu un vairākām Eiropas valstīm, bet līdz šim tas nav izdevies.

Jau ziņots, ka Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests "Rosseļhoznadzor" no 4.jūnija aizliedza zivju un zivju produkcijas importu no Latvijas un Igaunijas.

Savukārt maijā Ķīnas sertifikācijas un akreditācijas administrācija oficiāli atļāvusi 11 Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumiem sākt produkcijas eksportu.

Līdzīgu atļauju maija sākumā saņēma arī Latvijas piena pārstrādes uzņēmumi. Lai sāktu eksportu uz Ķīnu, nepieciešams ne tikai attiecīgais atbilstības sertifikāts, kuru izsniedz pēc inspektoru klātienes vizītes, bet arī uzņēmuma iekļaušana minētajā oficiālajā sarakstā.

Pievieno komentāru

Liepājā