Zina, ka atstarotājs var glābt, bet nelieto

Lai gan gandrīz visi atzīst, ka tieši šis mazais mirguļojošais priekšmets var glābt dzīvību, 84 procenti iedzīvotāju joprojām nelieto atstarotājus. Tikai 16 procenti iedzīvotāju klausa šiem vērtīgajiem norādījumiem, liecina AAS “Gjensidige Baltic” Liepājā veiktā aptauja, raksta “Kursas laiks”.

“Kursas laiks” devās Liepājas ielās aptaujāt iedzīvotājus, lai noskaidrotu, kādi ir iemesli atstarotāja nelietošanai.

Pilsētā iedzīvotāji paļaujas uz apgaismojumu, nav iespējams nopirkt atbilstošu gaumei – šādi ir daži no iemesliem, kurus min iedzīvotāji.

Grāmatvede Ināra Bergmane ikdienā cenšas lietot atstarotāju un ir piestiprinājusi to pie somas. Tomēr viņa nejūtas pilnībā droša, jo nelielais atstarotājs ne vienmēr ir labi pamanāms. Viņa atzīst, ka sameklēt savai gaumei piemērotu atstarotāju ir grūti: “Es nelikšu atstarotāju ap roku un vesti arī nevilkšu. Tā ir problēma.”

Mārketinga speciālists Guntis Beļskis lieto atstarotāju, ja pārvietojas tumsā, un uzskata, ka šobrīd pieejamas daudzas atstarotāju modifikācijas, lai katrs varētu atrast sev piemērotāko. Viņš ir ievērojis, ka cilvēki uz šosejas ievēro drošības noteikumus: iet gar pareizo ceļa pusi, lieto atstarotājus un papildus tam arī lukturīšus. Savukārt pilsētā vairums paļaujas uz ielu apgaismojumu, bet ir daudzas vietas, kur koki met ēnas un cilvēkus bez atstarotāja nav iespējams redzēt. Turpretī, ja ir atstarotājs, kaut arī neliels, tas uzreiz piesaista uzmanību.

Plašāk 21. oktobra “Kursas Laikā”.

Pievieno komentāru

Liepājā