Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zilais karogs plīvos arī Liepājā un Pāvilostā 3

Starptautiskā žūrija ir apstiprinājusi visas izvērtēšanai pieteiktās Latvijas peldvietas un jahtu ostas, informē Zilā karoga nacionālais koordinators – Jānis Ulme.

Zilo Karogu šogad saņems:

Peldvietas:

1. Ventspils pilsētas peldvieta
2. Daugavpils Lielā Stropu ezera peldvieta
3. Daugavpils peldvieta Stropu vilnis
4. Rīga, Vakarbuļļu peldvieta
5. Engure, Abragciema kempinga peldvieta
6. Kuldīga, Mārtiņsalas peldvieta
7. Jēkabpils, Radžu ūdenskrātuves peldvieta
8. Liepāja, Pludmale pie stadiona
9. Liepāja, Dienvidrietumu pludmale

10. Jūrmala, Jaunķemeri
11. Jūrmala, Dzintari
12. Jūrmala, Bulduri
13. Jūrmala, Majori
14. Jūrmala, Dubulti
15. Saulkrasti, Centra peldvieta
16. Limbaži, Lielezera peldvieta

Jahtu ostas:
1. Liepājas jahtu centrs
2. Pāvilosta Marina

3. Kuiviži Kapteiņu osta

Jāatzīmē, ka izceļamies starp kaimiņvalstīm – Igaunijā šogad Zilais karogs piešķirts 2 peldvietām, bet Lietuvai – 3.
Karogu pasniegšanas ceremonija un to pacelšana peldvietās sakrīt ar peldsezonas atklāšanas laiku Latvijā - 15. maiju. Savukārt Nacionālos peldvietu sertifikātus (NPS) saņems Rumbulas peldvieta Rīgā un Beberliņu pludmale Liepājā.


Zilais Karogs ir pasaules populārākais tūrisma ekosertifikāts, kas ir plaši atpazīts gan iedzīvotāju, gan pašvaldību un vides institūciju vidū. Kritēriju ieviešana nodrošina pilnvērtīgu metodoloģiju peldvietu apsaimniekošanai, kurā ir ņemti vērā visi vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktori, un pievērsta liela uzmanība vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai. Iesaistoties kampaņā pašvaldības apņemas īstenot arī plašākas vides informācijas un izglītības iniciatīvas.
Aizvadītajā, 2014. gadā, Zilais Karogs plīvoja 12 peldvietās un 3 jahtu ostās Latvijā. Ar Zilo Karogu ir apbalvotas vairāk kā 4000 pludmales un jahtu ostas 49 valstīs visā pasaulē.

Zilo Karogu Latvijā piešķir Vides izglītības fonds (VIF), kas ir dibināts ar mērķi veicināt ilgtspējīgu attīstību ar vides izglītības palīdzību. VIF pamatktivitātes ir saistītas ar  pasaules vadošās vides izglītības organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) programmu īstenošanu Latvijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

B

Un kā tad būs ar Rucavas plusali, Susta teica, ka merkis ir ari ms zilo karogu dabut. Kad?

pirms 5 gadiem, 2015.04.22 15:15

!

Tur kur brālim viesu nams

pirms 5 gadiem, 2015.04.22 20:45

Liepājā