Ziemeļu fortos pacels kultūras mantojuma karogu 1

Šā gada Eiropas Kultūras mantojuma dienu laikā īpaša vērība tiks pievērsta dažādu politisko lielvaru atstātajam militārajam mantojumam. Liepājā tie ir pilsētas nocietinājumi astoņu kilometru garumā.

“Latvijas teritorijā uzmanības centrā būs gan cilvēka darbības rezultātā tapuši objekti, kuri sabiedrības priekšstatos ne vienmēr tiek saistīti ar kultūras mantojumu, gan arī dabas pieminekļi, kam to savdabības dēļ, ir īpaša vieta ne tikai tūrisma jomā, bet arī Latvijas literatūrā un mākslā,” norādīts Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas mājaslapā.

VKPAI Liepājas pilsētas inspektors Gunārs Silakaktiņš paskaidro, ka Ziemeļu un Dienvidu forti ir unikāla būve – gan militārs, gan industriāls piemineklis. VKPAI sadarbībā ar Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroju sagatavojusi Eiropas Kultūras mantojuma dienu pasākuma programmu.

13. septembrī, pulksten 14, Ziemeļu fortos pacels Eiropas kultūras mantojuma dienu karogu. Pirmo reizi fortā un 23. baterijas teritorijā eksponēs pārvietojamu baneri ar militāru nocietināto punktu un ceļu shēmu. Ik pēc pusstundas gidi aicinās ekskursijā pa nocietinājumiem. Ekskursijas ar lāpām pa fortiem. Varēs vingrināties šaušanā ar pneimatiskajām šautenēm un saņemt pārsteiguma balvas.

Ap 600 vienību lielo militāro tērpu kolekciju demonstrēs privātkolekcionārs Andris Skābe, dodot iespēju pielaikot un fotografēties dažādu laiku militārajās uniformās. Pasākuma laikā darbosies lauku virtuve, kur strādās brīvprātīgās bufetnieces.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Liepajnieks

Driiz tur nekaa vairs nebuus... forti ir jaanostiprina..tos ieskalo arvien vairaak... to var redzeet peec svaigaam atluuzaam

pirms 12 gadiem, 2008.09.09 21:43

Liepājā