Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Zemes stundas" laikā aicina izslēgt gaismu

Sestdien, 28. martā, no pulksten 20.30 – 21.30 jau devīto reizi tiks atzīmēta vispasaules "Zemes stunda". Arī šogad iedzīvotāji un uzņēmumi ir aicināti "Zemes stundas" laikā izslēgt apgaismes objektus un maznozīmīgās elektriskās ierīces stundas garumā, informē Liepājas dome.

Akcijas mērķis ir aicināt domāt par klimata pārmaiņām un indivuduālo paradumu ietekmi uz šīm pārmaiņām. Ikvienam ir iespēja būt atbildīgākam pret apkārtni, taupīt resursus un rūpēties par vides ilgtspēju.

Liepājas pilsētas pašvaldība aicina ikvienu liepājnieku piedalīties "Zemes stundā" savās mājās izslēdzot apgaismojumu, savukārt Liepājas uzņēmumus lūdz atbalstīt akciju, izslēdzot skatlogu apgaismojumu un citas elektroierīces.

28. martā īsi pirms plkst. 20:30 Liepājas Universitātes Ekopadome, Studentu padome, Liepājas pilsētas dome un Jauniešu māja aicina ikvienu liepājnieku un citus interesentus pulcēties pie universitātes, Lielajā ielā 14, lai atzīmētu akciju „Zemes stunda”.
   
Dalībnieki aicināti ņemt līdzi svecīti un savu velosipēdu, kuru vēlams izgaismot dažādos veidos, piemēram, ar atstarojošiem vai luminiscējošiem elementiem. Pasākumā no līdzpaņemtajām svecītēm plānots izveidot akcijas simbolu "60+". Pēc tam, atdarinot simbola kontūru, Liepājas ielās tiks izbraukts īpaši pasākumam izveidots maršruts. Maršruta starts un beigas paredzētas pie LiepU, Lielajā ielā 14. Pasākuma ilgums - viena stunda.

Pievienojoties Zemes dienas pasākumiem, Liepājas Universitātē tiks atslēgts ārējais apgaismojums ne tikai sestdien, 28. martā, bet arī svētdien, 29. martā. 

2015. gada Zemes stundas tēma ir klimata pārmaiņas. Par klimata pārmaiņām zinātnieki runā jau vairāk kā  30 gadus, kas ļoti iespējami saistītas ar siltumnīcefekta gāzu (SEG) koncentrācijas pieaugumu. SEG gāzes rodas cilvēka darbības izraisīto emisiju rezultātā. Lielais Zemes stundas dalībnieku skaits norāda, ka iedzīvotāji vēlas un prasa savām valdībām skaidru rīcību klimata pārmaiņu mazināšanai.

"Zemes stunda" ir šobrīd lielākā globālā akcija, kas aktualizē klimata izmaiņu kritisko situāciju.  Katru gadu dalībnieku skaits aug, sabiedrībai kļūstot arvien atbildīgākai, apzinoties kā daudz gudrāk un ekonomiskāk patērēt visa veida resursus. Pagājušajā gadā akcijā piedalījās simtiem miljonu cilvēku vairāk nekā 162 valstīs 7000 pilsētās. Latvijā „Zemes stundā” piedalījās 44 pašvaldības, izslēdzot apgaismojumu nozīmīgiem, simboliskiem objektiem, kā arī organizējot īpašus „Zemes stundas” pasākumus.

Informācija par publiskajiem Zemes stundas pasākumiem – www.zemesstunda.lv.

Pievieno komentāru

Liepājā