“Zelta kruķi 2008” iegūst veikals “Depo”

Balvu “Zelta kruķis” par pieejamu un humānu vidi šogad saņem arī veikals “Depo” Zemnieku ielā 30, informē invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”. Liepāja ir bagātīgi pārstāvēta laureātu vidū. Pavisam apbalvotas sešas jaunbūves. (papildināta)

“Depo” arhitekts ir Ainārs Mangulsons, būvnieks SIA “Būvuzņēmums STATS”, bet pasūtītājs – “Serviss AB”, Aloīzs Norkuss. Tas pats būvētājs ir vēl diviem laureātiem – Rēzeknes veikalam “K-Rauta” un Tukuma sabiedriskās ēkas rekonstrukcijai Šēselas ielā 3. Rekonstrukcijas arhitekts ir Agris Padēlis-Līnis. Būvnieks AS “UPB” piedalījies “Zelta kruķa” kaldināšanā Ludzas sporta hallei. Rīgā balvu saņēma viesnīca “Elefant”, objekta pasūtītāji – Andris Griģis un Aigars Kesenfelds.

“Apeirona” prezidents Ivars Balodis norāda, ka šogad tikai aptuveni 20 procenti no "Apeirona" apsekotajām jaunbūvēm un rekonstruētajām ēkām var saukt par patiešām pieejamām - tātad humānām.

Vides pieejamības eksperts Māris Ceirulis apliecina, ka no Liepājas uz "Zelta kruķi" šogad pretendēja arī Olimpiskais centrs un būvmateriālu veikals "Tapro" Ezermalas ielā 3a.

Konkursā šogad bija pieteikušies vairāk nekā 300 dalībnieku no visas Latvijas, tomēr, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, pēc veiktās analīzes vides eksperti ir konstatējuši, ka cilvēkiem ar kustību traucējumiem pieejamu ēku ir kļuvis daudz mazāk. paralēli tiek pasniegts arī "Bleķa kruķis" neveiksmīgākajiem veides "risinājumiem".
"Apeirons" ir kļuvis par neoficiālu būvnieku konsultantu vides pieejamības jautājumos, izveidojot arī internetresursu www.videspieejamība.lv.

Pievieno komentāru

Liepājā