Zaharjins un Segals panākuši vienošanos par 70% savu akciju atdošanu "Daļpolimetall"

Finanšu grūtībās nonākušās AS "Liepājas metalurgs" akcionāri Sergejs Zaharjins un Iļja Segals panākuši vienošanos par 70% savu akciju nodošanu Krievijas uzņēmumam "Daļpolimetall", lai investors varētu ieguldīt nepieciešamos līdzekļus rūpnīcā un pēc iespējas ātrāk atjaunotu tehnoloģisko procesu, teikts "Liepājas metalurga" izplatītajā paziņojumā.

Uzņēmuma akcionāri norāda, ka vakar trešā akcionāra Kirova Lipmana juristu sniegtā informācija ir izplatīta ar mērķi izdarīt spiedienu uz pārējiem akcionāriem, lai iegūtu savā īpašumā 11% strīdīgo akciju.

"Lipmana piedāvājuma galvenā doma ir šantāža - atdodiet strīdīgās akcijas, bet es atteikšos no civilprasības un kriminālprasības. Ja Lipmans beigs likt šķēršļus veiksmīgai ražošanas atsākšanai, uzņēmuma bankrota draudi atkritīs. Mierizlīgums var tikt panākts, ja Lipmans atteiksies no nelikumīgām darbībām," paziņojumā norāda Zaharjins un Segals.

Jau ziņots, ka "Liepājas metalurga" tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) administratora Haralda Velmera rīcībā nav informācijas par uzņēmuma akcionāru izlīguma sarunām. Viņš norāda, ka publiskotā informācija par šīm sarunām ir tikai viena akcionāra - Lipmana - pārstāvju interpretācija.

Saskaņā ar Lipmana pārstāvja zvērināta advokāta Pāvela Rebenoka teikto "Liepājas metalurga" lielākajiem akcionāriem bez rezultātiem noslēgušās izlīguma sarunas par visu strīdu izbeigšanu. "Nevēlēšanās noslēgt mierizlīgumu par visu strīdu izbeigšanu starp "Liepājas metalurga" akcionāriem liecina, ka, neraugoties uz TAP pasākumu plānu, uzņēmuma akcionāri Zaharjins un Segals turpina apzināti vest uzņēmumu uz maksātnespēju," uzskata Rebenoks.

Pievieno komentāru

Liepājā