Zaharjins: Mums galvenais ir glābt "Liepājas metalurgu" 2

"Stipri žēl, ka mūsu pašaizsardzība sabiedriskā telpā tika iztulkota greizi. Mēs nekad neesam vairījušies atbildības, jo mums galvenais ir glābt "Liepājas metalurgu"," rūpniecības uzņēmuma izplatītā paziņojumā medijiem uzsver Sergejs Zaharjins.

Kā vēstīts, AS "Liepājas metalurgs" lielākais akcionārs un padomes priekšsēdētājs Zaharjins pirms nepilna mēneša savam vecākajam brālim Valērijam uzdāvinājis piecus nekustamos īpašumus, kuru kopējā vērtība bijusi gandrīz deviņi miljoni latu. Savukārt otrs akcionārs Iļja Segals maija beigās veicis dāsnu dāvinājumu, savu Jūrmalas villu uzdāvinot divpadsmitgadīgajam dēlam.

Zaharjins paziņojumā atzīmē, ka tieši Lipmana darbība kļuva par iemeslu tam, ka viņš un viņa kolēģi bija spiesti rīkoties, lai pasargātu savus īpašumus no "reideriskiem uzbrukumiem", par ko tika informēti valdības noalgotie "Prudentia" konsultanti.

Pēdējā laika notikumi aizvien vairāk pārliecina mūs, ka godīgs bizness Latvijā nav iespējams un AS "Liepājas metalurgs" un rūpnīcas 2000 cilvēku lielais kolektīvs ir kļuvuši par ķīlniekiem kādā ļoti netīrā spēlē, teikts paziņojumā medijiem.

"Liepājas metalurga" pārstāvji norāda, ka šā gada 27.jūnijā Ekonomikas policija pieņēma lēmumu arestēt "Liepājas metalurga" akcijas, kas piederēja Zaharjinam un Iļjam Segalam. Uzņēmums nešaubās, ka tuvākajā laikā šis juridiski nekorektais lēmums tiks pārsūdzēts, taču jau tagad esot skaidrs, ka daudzu mēnešu intensīvais darbs, lai piesaistītu investoru un glābtu rūpniecības uzņēmumu, ir norakstāms.

"Mums žēl, ka tiesībsargājošās iestādes un atsevišķi valdības locekļi akli paklausa Kirovam Lipmanam, kura darbības attiecībā uz "Liepājas metalurgu" precīzi būtu saucamas par "reiderismu"," uzskata Zaharjins.

"Mums par labu ir arī tas, ka esam parakstījuši vienošanos ar kreditoru klubu, kur apņemamies savas akcijas nodot kreditoriem par vienu latu. Nav mūsu vaina, ka vienošanās aizvien nav parakstīta un stājusies spēkā. Būtībā, Ekonomikas policija pašlaik arestē akcijas, ko mēs jau atdevām valstij," skaidro Zaharjins.

Zaharjinam un Segalam, visticamāk, kriminālprocesā ir piemērots aizdomās turamo statuss, liecina Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma "Panorāma" rīcībā esošā informācija. Zvērināts advokāts Egons Rusanovs LTV gan norādīja, ka nekādas oficiālas informācijas par šādu "izvēlēto" procesuālo statusu viņam neesot.

Arī tad, kad advokāts sazinājās ar procesa virzītājiem, viņam ticis paskaidrots, ka Zaharjinam un Segalam ir aizsūtītas pavēstes un pēc ierašanās pie procesa virzītājiem arī ar abiem "Liepājas metalurga" akcionāriem tiks veiktas izmeklēšanas darbības.

"Nekādas oficiālas informācijas, ka viņiem ir "izvēlēts" šis procesuālais statuss, man nav," sacīja advokāts. Viņš gan pieļāva, ka varētu būt runa par to pašu pantu, par kuru ir ierosināts kriminālprocess, proti, Krimināllikuma 179.panta 3.daļu - piesavināšanos lielā apmērā - pieļaujot, ka aizdomas ir tieši par to.

Jautāts, vai aresta uzlikšana akcijām ir iespējama bez šāda statusa, Rusanovs apstiprināja, ka bez aizdomās turamā statusa to nevar izdarīt.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Terēze

Tik gaiš cilvēks! Vai nav jāieceļ svēto kārtā? Tikai pašaizsardzība :). Galvenais uzdevums uzņēmuma atjaunošana :))). Tad jau varēja nevis dāvināt radiniekiem, bet pārdot un naudu ieguldīt uzņēmumā! Šitāda d..na kaitina.

pirms 8 gadiem, 2013.07.03 11:34

Liepājā