''XL Salā'' gaidāms kaķu čempionu šovs un Ziemassvētku tirdziņš

Ar rekordlielu dalībnieku skaitu šo sestdien, 17. decembrī, gaidāma gadskārtējā kaķu izstāde, kas būs apskatāma tirdzniecības centrā ''XL Sala'', no pulksten 11 līdz 17. Tajā no visas Latvijas, kā arī Lietuvas, sapulcēsies aptuveni 70 dažādu šķirņu kaķi, informē izstādes rīkotāji.

Pasākuma laikā norisināsies arī labdarības akcija ''Izglāb dzīvnieku, iegūsti īstu draugu!'' Akcijas ietvaros mājas tiks meklētas kaķiem, kuri palikuši bez saimniekiem.

''Šis būs īsts kaķu čempionu šovs,'' prieku neslēpj izstādes organizatore, kaķu kluba "Felimurs" Liepājas filiāles vadītāja Nellija Ungure. Izstādē būs kaķi, kas kļuvuši par pasaules čempioniem, kā arī ļoti retu sugu pārstāvji, kā piemēram, Bengālijas kaķis jeb minileopards, kāds Liepājā ir tikai viens. Tie no citiem kaķiem atšķiras ar neparasto leopardraksta kažoku, izsmalcinātām ķermeņa līnijām, augsto intelektu un uzticīga drauga raksturu.

Tikpat ekskluzīva ir kaķu šķirne Selkirkas rekss, kas sestdien būs apskatāms tirdzniecības centrā ''XL Sala''. Ar savu aitai līdzīgo kažoku un mīlīgo raksturu šie četrkājainie miera mikas nespēj atstāt nevienu vienaldzīgu.

Kaķu čempionu šovā viesosies Menas jenotveidīgais kaķis, Persijas kaķis, Britu īsspalvainie, Sibīrijas, Norvēģijas un daudzu citu šķirņu astaiņi. Turklāt četrkājainos mīluļus izstādē vērtēs eksperte Latvijas Kinoloģijas federācijas un Felinoloģijas asociācijas prezidente Vija Klučniece.

Pasākuma laikā norisināsies arī LKB ''Dzīvnieku aizsardzības grupas'' Liepājas Dzīvnieku patversmes rīkotā patversmē dzīvojošo kaķu izstāde ''Izglāb dzīvnieku iegūsti īstu draugu''. Akcijas ietvaros mājas tiks meklētas kaķiem, kuri palikuši bez saimniekiem. Apmeklētājiem būs iespēja saņemt informāciju par dzīvnieku adopcijas noteikumiem, kā arī ziedot dzīvnieku patversmei ikdienā nepieciešamās lietas.
 
Patversmei ir ļoti nepieciešamas kaķu tualetes smiltis, sausā suņu un kaķu barība, kā arī ārstnieciskā barība dzīvniekiem invalīdiem un senioriem. Šobrīd ļoti nepiecieši ir autiņu paladziņi, kā arī lateksa cimdi un medicīnas gumijas cimdi. Vajadzīgo lietu sarakstā ir līdzekļi pret blusām, ērcēm un tārpiem, grīdas kopšanas līdzekļi un piederumi. Ikviens var palīdzēt patversmei, ziedojot arī avīzes, tās noder vienmēr.

Savukārt no 18. decembra līdz 26. decembrim tirdzniecības centrā ''XL Sala'' darbosies Ziemassvētku tirdziņš, kas būs atvērts katru dienu no pulksten 10 līdz 19. Ziemassvētku tirdziņā varēs iegādāties pašmāju adījumus, rotaslietas, medu, sveces, zāļu tējas, dzintara rotas, adventes vainagus un daudzas citas lietas, ar ko iepriecināt sevi, tuviniekus, radus un draugus svētkos.

Pievieno komentāru

Liepājā