VUGD brīdina par vētru; aicina bez īpašas nepieciešamības neiet ārpus telpām

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija liecina, ka piektdien, sākot no jūras piekrastes, gaidāma dienvidu, dienvidrietumu vēja pastiprināšanās. Stiprais vējš turpināsies līdz 5.decembra nakts vidum, un vēja pierimšana gaidāma tikai nakts otrajā pusē. Lai gaidāmā vētra nodarītu pēc iespējas mazākus zaudējumus, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina par pareizu rīcību vētras laikā.

Vētras laikā iespējami elektropārvades un sakaru līniju bojājumi, ūdens padeves traucējumi, koku nogāšanās uz ceļu braucamās daļas, ēku un būvju konstrukciju sagrūšana, kā arī jumtu noraušana un ūdens līmeņa strauja paaugstināšanās.

VUGD aicina vētras laikā bez īpašas nepieciešamības neiet ārpus telpām un atturēt no pastaigām ārpus telpām arī bērnus, vecus cilvēkus un invalīdus.

Vētras laikā ir jābūt gataviem elektroenerģijas padeves pārtraukumiem, tāpēc jau savlaicīgi nepieciešams gatavojiet kabatas lukturus un baterijas radio, kā arī pilnībā nepieciešams uzlādēt mobilo telefonu.

Nākamais VUDG ieteiktais solis – aizvērt logus, durvis, bēniņu lūkas. Daudzdzīvokļu mājās nostipribāt priekšmetus uz balkona, savukārt lauku saimniecībās nostiprināt saimniecības priekšmetus un nevest laukā no telpām mājlopus. Uz balkoniem vai lodžijām atstātās nepiestiprinātās lietas vējš var aizpūst, apdraudot garāmgājēju dzīvību.

Vēl vēlams neuzturēties logu tuvumā, jo blakus esošie koku zari un citi priekšmeti var vētras laikā izsist logu rūtis un izraisīt traumas;
Atrodoties iekštelpās, labāk atstāt ieslēgtu televizoru vai radio, lai varētu laicīgi saņemt papildinformāciju.

Gadījumā, ja vētras laikā, cilvēks atrodas ārpus telpām, un nav iespējams patverties kādā ēka, tad VUGD aicina neuzturēties un nenovietot transportlīdzekļus zem atsevišķi augošiem kokiem, celtniecības sastatnēm, reklāmas stendiem un elektropārvades līnijām, kā arī nevajag lietot lietussargus, jo tie ne tikai apgrūtina redzamību, bet arī pastiprināti uztver vēja brāzmas un var savainot citus cilvēkus.

VUGD atgādina, ka konstatējot bojātas elektropārvades līnijas vai norautus vadus, netuvojieties šiem objektiem, bet nekavējoties jāzvana AS"Sadales tīkli" pa tālruņa numuru 802 00404. Savukārt gadījumos, kad pastāv briesmas dzīvībai, veselībai, drošībai vai īpašumam – nekavējoties jāvana 112!

Pievieno komentāru

Liepājā