VP sadarbībā ar Liepājas pašvaldību izglītos jauniešus par legālo narkotiku kaitīgumu

Lai informētu skolēnus par tā dēvēto legālo narkotiku kaitīgumu un atkarību, kādu rada šo vielu lietošana, Valsts policija (VP) sadarbībā ar Liepājas pašvaldību drīzumā pilsētas izglītības iestādēs organizēs izglītojošus pasākumus, "Rietumu Radio" informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds.

"Ja līdz šim katru gadu pirms skolēnu brīvdienām ar bērniem runājam par, piemēram, drošību uz ielām, tad nu mums jārunā arī par to, lai nepilngadīgās personas nenonāktu vidē, kur tiek lietotas tā saucamās legālās narkotikas, un to postošo ietekmi," sacīja Ešenvalds. VP darbinieki un pašvaldības pārstāvji tuvākajā laikā plāno doties uz Liepājas skolām, stāstot par apreibinošo vielu bīstamību un atkarību, kādu rada to lietošana. Plānots arī izveidot videofilmu, kas vēstīs par šo problēmu. "Jaunieši, kuri lieto tā dēvētās legālās narkotikas, reti kad aizdomājas par sekām, ko tās var radīt," izglītojošo pasākumu nepieciešamību skaidro Ešenvalds, uzsverot, ka tā ir visas sabiedrības problēma.

Kā atzīst Ešenvalds, salīdzinājumā ar citām Kurzemes pilsētām Liepājā tā dēvēto legālo narkotiku problēma ir visaktuālākā. Pilsētā ir piecas šo vielu tirdzniecības vietas, kas reizēm uz laiku tiekot slēgtas un tad atkal atvērtas.

VP pārstāvis arī atzīst, ka šo tirdzniecības vietu esamība negatīvi ietekmē drošības situāciju pilsētā. Viņš piebilst, ka ar dažādām vielām apreibinājušies jaunieši ir neprognozējami. Kā uzskata Ešenvalds, būtu nepieciešams panākt šādu tirdzniecības vietu slēgšanu. Vienlaikus viņš vēl atturējās prognozēt, kā nesen notikušās izmaiņas likumos ietekmēs šo veikalu darbību un policijas darbu.

Kā ziņots, turpmāk Latvijā kontrolējamo narkotisko un psihotropo vielu saraksts tiks aizstāts ar jaunāko psihoaktīvo vielu ķīmisko grupu pamatformulām. Tas ļaus izbeigt tā dēvēto vīraku un "spice" augu maisījumu pārdošanu legālajā tirgū, ņemot vērā, ka to ļaunprātīga lietošana apdraud veselību.

To paredz Saeimā ceturtdien, 14.februārī, steidzamības kārtā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā "Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību", vēsta Saeimas Preses dienests.

Pievieno komentāru

Liepājā