VP Kurzemes reģiona pārvaldē netrafarētu auto patlaban nav; atbalsta ieceri to skaitu palielināt

Ar ātruma pārkāpējiem, agresīviem un pārgalvīgiem braucējiem ļoti efektīvi var cīnīties, policijas darbā izmantojot netrafarētas automašīnas, lai gan Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes rīcībā šādu spēkratu pagaidām nav, intervijā "Rietumu Radio" atzina VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Ingus Ukstiņš.

Ukstiņš atbalsta VP vadības ieceri palielināt netrafarētu policijas automašīnu skaitu - tas atvieglotu policijas darbu likumpārkāpumu atklāšanā.

Kā atzina VP pārstāvis, ar netrafarētu auto daudz vieglāk atklāt ātruma pārkāpējus, jo, ieraugot ceļa malā stāvošu vai braucošus trafarētu automašīnu, autovadītāji bieži vien paspēj ātrumu samazināt.

"Atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana ir viens no galvenajiem ceļu satiksmes negadījumu ar smagām sekām iemesliem," uzskata Ukstiņš, piebilstot, ka ar netrafarētu automašīnu arī vieglāk atklāt pārkāpumus, kas saistīti ar agresīvu braukšanu un luksoforu aizliedzošā signāla neievērošanu.

Kā atzina Ukstiņš, VP Kurzemes reģiona pārvaldes rīcībā patlaban nav netrafarētu auto. VP pārstāvis nevēlējās sīkāk skaidrot, kāpēc šāda situācija izveidojusies.

Iepriekš VP Kurzemes reģiona pārvaldes rīcībā esošais netrafarētais "Subaru" markas auto vairākkāt cietis ceļu satiksmes negadījumos.

Kā ziņots, lai uzlabotu pēdējā laikā pasliktinājušos satiksmes drošību, Valsts policija turpinās reidus, informatīvas kampaņas un citus pasākumus. Tāpat tiek apsvērta iespēja palielināt netrafarētu policijas automašīnu skaitu.

Pievieno komentāru

Liepājā