Vizītē Liepājā viesojas lielāko Baltkrievijas mediju pārstāvji

Trīs dienas, no 1. līdz 3. februārim, Liepājā viesojās Baltkrievijas vadošo mediju pārstāvji, lai, apmeklējot vietējos uzņēmumus un apskatot pilsētas tūrisma objektus, iepazītos ar biznesa un tūrisma iespējām Liepājā, informē Liepājas dome.

Baltkrievijas mediju delegāciju pārstāvēja deviņi gan rakstošo, gan raidošo mediju pārstāvji no lielākajiem Baltkrievijas medijiem, kā, piemēram, Baltkrievijas valsts televīzijas „BT”, ziņu aģentūras „Belta”, laikraksta „Riftur”, interneta portāla „Tut.by” un vēl citiem medijiem.

Vizītes laikā Liepājā, mediji viesojās Liepājas domē, lai tiktos ar domes priekšsēdētāja vietnieku Juriju Hadaroviču, Attīstības pārvaldes vadītāju Mārtiņu Ābolu, Ekonomikas nodaļas vadītāju Arni Vītolu, LSEZ pārvaldes pārstāvi Gunti Beļski, Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvi Ģirtu Kronbergu un Liepājas pilsētas domes Ārējo sakaru organizatori Nataļju Vecvagari, lai Baltkrievijas viesus iepazīstinātu ar Liepājas pilsētu, aktuālajiem projektiem un nākotnes attīstības plāniem.

„Iepazīstinot Baltkrievijas viesus ar Liepājas pilsētu, attīstības plāniem un uzņēmumiem, uzsvaru likām uz teritorijām jaunu uzņēmumu izveidei un attīstībai, aicinot izmantot iespēju attīstīt biznesu tieši Liepājā. Tāpat tikšanās laikā ar medijiem runājām par iespējamu sadarbības stiprināšanu starp Liepājas un Baltkrievijas uzņēmējiem. Savukārt tūrisma nozares medijus iepazīstinājām ar pilsētas raksturīgākajiem tūrisma objektiem, kā arī tūrisma attīstības iecerēm, kā, piemēram, kurortoloģiju,” pēc tikšanās sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Hadarovičs.

Pēc tikšanās domē J.Hadarovičs, M.Ābols un G. Beļskis medijus, kuri pārstāvēja ekonomikas nozari, iepazīstināja ar Liepājas uzņēmumiem „Lauma Fabrics”, „UPB”, „Kolumbija”, kafijas rūpnīcu „Galka”, Liepājas biznesa centru un Liepājas ostu.

Savukārt par tūrismu rakstošos medijus LRTIB darbinieki iepazīstināja ar latviešu amatniecības tradīcijām Dārza ielas radošajā kvartālā, devās apskatīt pilsētas centru un Slavas aleju, Liepājas himnas tēlu skulptūras Kūrmājas prospektā, Jūrmalas parku, pludmali, iepazīstināja ar kurortoloģijas tradīcijām un nākotnes iecerēm, kā arī devās apskatīt Liepājas koka arhitektūru un jūgendstilu. Tāpat viesi tika iepazīstināti ar velosipēdu maršrutu „Putnu vērošana” un putnu vērošanas torņiem Liepājas ezerā. Tāpat mediji tika iepazīstināti ar Karostā populārākajiem apskates objektiem – O.Kalpaka tiltu, Pareizticīgo jūras katedrāli, Karostas cietumu un Ziemeļu fortiem un molu.

Baltkrievijas vadošos mediju pārstāvēja laikraksta „Riftur” galvenā redaktore Nataļja Plitkeviča (Natallia Plytkevich), „Tūrisms un atpūta” galvenais redaktors Sergejs Plitkevičs (Siarhei Plytkevich), „Belarus i Rinok” ekonomiskkā sektora vadītāja Tatjana Manenoka (Tatiana Manenok), „BelaPAN” video operators Sacjuks Sergejs (Satsiuk Siarhei), „Belta” ekonomiskās nodaļas redaktors Tatjana Ivaņuka (Tatsiana Ivaniuk), „Tut.by” žurnālists Aleksandrs Zajecs (Aliaksandr Zayats), TV „BT-1” reportieru nodaļas vadītāja Jekaterina Bireckaja (Katerina Biretskaya), TV „BT-1” teleoperators Grigorijs Krištafovičs (Ryhor Krishtaforich). Mediju grupu pavadīja tūrisma aģentūras „Latinserviss” pārstāve  Elvira Kima un Latvijas Republikas vēstniecības Baltkrievijā 1. sekretārs Dainis Freimanis.

Pievieno komentāru

Liepājā