Visvairāk par sirdsmāsiņām balsots Liepājā

''Līdzjūtīga, mīļa, izglābj visus ar savu humoru!'' Daudzajos pateicības vārdos akcijas Meklējam sirdsmāsiņu balsojumos izskan tas, cik svarīga ir bērnu māsiņu laipnība un iejūtība sasirgušajiem bērniem un viņu tuviniekiem: ''Veic savu darbu no sirds un ar smaidu uz lūpam; vienmēr smaidīga, atsaucīga, mīļa, labestīga; sirdsmāsiņa ar tiešām plašu sirsniņu; šajās rokās var just gādību un drošību; līdzjūtīga, mīļa, izglābj visus ar savu humoru,'' pateicībās raksta balsotāji. Mazākie mēdz būt arī ļoti tieši: ''viņa dur tā, ka man nesāp; šī māsiņa neizskatās dusmīga.''

Ir apkopoti akcijas Meklējam sirdsmāsiņu pirmie rezultāti – kopš akcijas sākuma līdz septembra beigām par 335 bērnu māsiņām 22 Latvijas slimnīcās nobalsots 2496 reizes. Visaktīvāk par sirdsmāsiņām balsots Liepājā

Patlaban visvairāk balsojumu ir par Liepājas Reģionālās slimnīcas bērnu māsām Oksanu Aleksejevu un Līgu Olbačevsku, Kuldīgas slimnīcas bērnu māsu Ingunu Valteri un Vidzemes slimnīcas bērnu māsu Inesi Bērziņu.

1089 balsojumi saņemti elektroniski akcijas mājaslapā www.diena.lv/sirdsmasina, bet 1407 reizes balsots ar anketām slimnīcu nodaļās.

Akcija norisinās no 12. septembra līdz 12.decembrim, un šajā laikā ikviens var pateikt paldies jebkurai bērnu māsai par rūpēm un iejūtību, nobalsojot slimnīcu nodaļās, kur izvietoti informatīvie plakāti, pieteikuma anketas un balsošanas kastītes, vai arī akcijas mājaslapā www.diena.lv/sirdsmasina.>

''Meklējam sirdsmāsiņu'' akcijas noslēgumā 30 bērnu māsas tiks apbalvotas ar Rietumu Bankas labdarības fonda prēmijām Ls 500 vērtībā un saņems atzinības rakstus no akcijas ''Meklējam sirdsmāsiņu'' patroneses - Valsts prezidenta kundzes Daces Seisumas.

Nekad nav par vēlu pateikt labus vārdus, tāpēc, ja tava sirdsmāsiņa joprojām strādā slimnīcā, viņai iespējams pateikties pat pēc vairākiem gadiem. Akcijas mājaslapā www.diena.lv/sirdsmasina ir izveidots īpašs māsiņu meklētājs, ar kura palīdzību pēc vārda, uzvārda, nodaļas vai fotogrāfijas iespējams sameklēt māsiņu, kura sniegusi tik vajadzīgo palīdzību un atbalstu jūsu bērnam.

Akcijas ''Meklējam sirdsmāsiņu'' mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību bērnu māsu darbam, celt bērnu māsas profesijas prestižu, uzsverot, ka no māsu darba ir atkarīga pacienta aprūpe un sekmīgs atveseļošanās process. Iepriekš akcija ''Meklējam sirdsmāsiņu'' divos posmos jau norisinājās 2008. un 2012.gadā – Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) un 2009.gadā - visās Latvijas slimnīcās.

Akcijas ''Meklējam sirdsmāsiņu'' iniciators un galvenais atbalstītājs ir Rietumu Bankas labdarības fonds, informatīvi akciju atbalsta laikraksts ''Diena''.

Šogad akcijā iesaistījies arī uzņēmums SIA ''Rimi Latvia'', kurš aicina būt aktīviem un balsot par bērnu māsiņām. Akcijas noslēgumā balsotājiem tiks izlozētas 20 īpašās Rimi balvas.

Pavisam akcijā ''Meklējam sirdsmāsiņu'' piedalās 860 bērnu māsu no 22 Latvijas slimnīcām: Alūksnes slimnīcas, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības, Bauskas slimnīcas, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS), Cēsu klīnikas, Daugavpils reģionālās slimnīcas, Dobeles un apkārtnes slimnīcas, Jelgavas pilsētas slimnīcas, Jēkabpils rajona centrālās slimnīcas, Jūrmalas slimnīcas, Kuldīgas slimnīcas, Liepājas reģionālās slimnīcas, Madonas slimnīcas, Nacionālā rehabilitācijas centra ''Vaivari'', Ogres rajona slimnīcas, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas, Rēzeknes slimnīcas, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu dzirdes centra nodaļas, Rīgas Dzemdību nama, Tukuma slimnīcas, Vidzemes slimnīcas un Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīcas.

Par akcijas ''Meklējam sirdsmāsiņu'' jaunumiem iespējams uzzināt arī sociālajos tīklos:

http://www.draugiem.lv/sirdsmasina/

https://twitter.com/sirdsmasina

https://www.facebook.com/sirdsmasina
Foto: Aivars Liepiņš, Dienas mediji

Pievieno komentāru

Liepājā