Visstraujāk šovasar Liepājā audzis tūristu skaits no Krievijas

Šogad Liepājas Reģiona tūrisma informācijas biroju (LRTIB) apmeklējuši vairāk nekā 16 000 viesu, - ārzemju viesu skaits jūtami pieaudzis, bet vietējo Latvijas ceļotāju skaits nedaudz samazinājies, "Rietumu Radio" informēja LRTIB pārstāve Zane Gaile.

LRTIB kopš gada sākuma apmeklējuši 16 379 tūristi, no kuriem 9 415 ir ārzemju tūristi, kas ir par gandrīz 15% vairāk nekā pagājušajā gadā, taču vietējo Latvijas ceļotāju skaits pagaidām ir nedaudz mazāks nekā pērn.

Statistika par LRTIB apmeklētāju skaitu liecina, ka visbiežāk Liepājā viesojušies ciemiņi no kaimiņvalsts Lietuvas, kam seko tūristi no Krievijas un Vācijas. Šā gada astoņos mēnešos, salīdzinot ar tādu pašu laika posmu pērn, visstraujāk - par gandrīz 58% - pieaudzis Krievijas tūristu skaits, bet no Vācijas un Lietuvas par attiecīgi 12% un 6%.

Kā atzina Gaile, "tūristu skaits no Krievijas pēdējos gados aug ģeometriskā progresijā". "Tas mūs iepriecināja, jo viesiem no Krievijas nav lielu ambīciju, viņi parasti pavada šeit ilgu laiku un, kas nav mazsvarīgi, atstāj daudz naudas," sacīja Gaile. Viņa pastāstīja, ka krievi Liepājā vai tās apkārtnē uzturas divas līdz četras nedēļas un galvenais, ko viņi vēloties, ir svaigs gaiss, jūras tuvums un veselīga pārtika.

LRTIB pārstāve atzīst, ka atpūta Liepājā Krievijas iedzīvotājiem izmaksā lētāk nekā Jūrmalā. Arī burzma Liepājā esot mazāka nekā Jūrmalā, ko Krievijas lielpilsētu stresa nogurdinātie viesi spējot novērtēt. Daudziem ar Latviju saistās nostaļģiskas atmiņas.

Nākamgad LRTIB pārstāvji plāno turpināt mārketinga aktivitātes austrumos un piedalīsies vairākās tūrisma izstādēs Krievijā un Baltkrievijā.

Pievieno komentāru

Liepājā