Viņķele lūdz pastiprinātu Valsts darba inspekcijas klātbūtni "Liepājas metalurgā"

Lai garantētu AS "Liepājas metalurgs" darbinieku tiesību ievērošanu no uzņēmuma vadības puses, labklājības ministre Ilze Viņķele (V) Valsts darba inspekcijai (VDI) lūgusi veikt pastiprinātu uzņēmuma uzraudzību, kā arī pēc iespējas plašāku komunikāciju ar darbiniekiem un darbinieku arodbiedrību.

"Diemžēl man nav pārliecības, ka uzņēmuma vadība dara visu iespējamo, lai neciestu darbinieki un tiktu aizsargātas viņu tiesības," situāciju uzņēmumā skaidro ministre.

Kā aģentūru LETA informēja labklājības ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Marta Krivade, pēc pirmajām ziņām par darbinieku aiziešanu no uzņēmuma uz savstarpējās vienošanās pamata 24.aprīlī un 25.aprīlī VDI pārstāvji devās uz uzņēmumu, lai pārbaudītu slēgtās vienošanās. Izvērtējot dokumentāciju, VDI konstatēja, ka uzņēmuma vadība, iespējams, pārkāpusi likumu, slēdzot vienošanos ar darbiniekiem, un acīmredzot darbinieki nav informēti par savām darba tiesībām.

"Labklājības ministrija nekavējoties lūgusi pastiprinātu VDI tiešu klātbūtni un komunikāciju ar darbiniekiem, jo šobrīd ministrijā nav arī pārliecības par darbinieku arodbiedrības rīcībspēju krīzes situācijā," norāda Krivade.

Kā ziņots iepriekš, pirmdien uz tikšanos ar "Liepājas metalurga" darbiniekiem dosies VDI vadītājs Renārs Lūsis.

Pievieno komentāru

Liepājā