Vilnītis: Ministres pienākumu pildīšanai Kalniņai-Lukaševicai nav vajadzīgs ieskriešanās periods

Reformu partijas (RP) izvirzītajai vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata kandidātei Zandai Kalniņai-Lukaševicai ir atbilstoša darba pieredze valsts pārvaldē, lai viņa varētu nekavējoties pilnvērtīgi sākt pildīt ministres pienākumus, aģentūrai LETA atzina RP domes priekšsēdētājs, partijas valdes loceklis un Liepājas pilsētas domes deputāts Jānis Vilnītis, kurš pats atteicās no kandidēšanas ministra amatam.

"Šajā situācijā, kāda pašlaik ir valdībā un Saeimā, mums ir vajadzīgs ministrs, kurš var uzreiz pilnvērtīgi strādāt. Mēs nevaram atļauties ieskriešanās laiku. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc es pats nolēmu nekandidēt," skaidroja Vilnītis.

"Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pārziņā nav tikai pašvaldību jautājumi, kur man ir liela pieredze, bet arī vides un e-pārvaldes jautājumi, ar kuriem esmu saskāries tik, cik tas bijis vajadzīgs uzņēmumā "Liepājas papīrs" un Liepājas domē. Es nesaku, ka es nevarētu pienācīgi apgūt arī šīs jomas, taču tam ir nepieciešams laiks - mēnesis vai pusotrs. Man noteikti šajos jautājumos būtu bijuši padomnieki," atzina Vilnītis. Viņaprāt, šādu ieskriešanās laiku pašlaik, kad līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām palicis mazāk nekā gads, ministrs nevar atļauties.

RP izvirzītajai kandidātei Kalniņai-Lukaševicai, pēc Vilnīša domām, šāds ieskriešanās laiks nav vajadzīgs, jo viņai ir vērā ņemama pieredze valsts pārvaldē - pašlaik viņa ir Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja, taču pirms 11.Saeimas vēlēšanām Kalniņa-Lukaševica bija toreizējā Valsts prezidenta Valda Zatlera (RP) stratēģiskās analīzes un plānošanas padomniece un Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisijas biedre. Pirms darba Valsts prezidenta komandā viņa strādājusi Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā. Vilnītis norādīja, ka RP valdes balsojumā par Kalniņas-Lukaševicas kandidatūras izvirzīšanu ministres amatam viņa saņēmusi vienprātīgu atbalstu, ja neskaita tos atsevišķos valdes locekļus, kas vispār balsošanā nav piedalījušies.

Vilnītis piebilda, ka nolēmis nekandidēt uz ministra amatu arī personīgu apsvērumu dēļ, minot deputāta darbu Liepājas domē un uzņēmuma "Liepājas papīrs" vadītāja amatā, kā arī savu ģimeni Liepājā. "Nākamā gada pavasarī uzņēmumā plānojam lielas investīcijas, un tas man kā vadītājam ir jauns izaicinājums. Mana pieredze un zināšanas ir nepieciešamas arī Liepājas domes opozīcijā, kur darbs mums kā opozīcijai ir smags, taču dod rezultātus," piebilda Vilnītis.

Kā ziņots, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) 5.septembrī pieņēma pašreizējā vides aizsardzības un reģionālās aizsardzības ministra Edmunda Sprūdža demisiju, vienojoties, ka ministrs turpinās pildīt savus pienākumus līdz šā gada 1.decembrim.

RP pirmdien frakcijas un valdes kopsēdē nolēma vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam virzīt Kalniņu-Lukaševicu.

Kā kandidāti ministra amatam iepriekš oficiāli nosaukti arī RP valdes loceklis un Liepājas domes deputāts Vilnītis un valdes locekle un RP bijusī kandidāte Rīgas domes priekšsēdētāja amatam Inga Antāne.

Pievieno komentāru

Liepājā