Vilnītis lūdz anulēt trešā domes priekšsēdētāja vietnieka ievēlēšanu 2

Liepājas domes opozīcijas deputāts Jānis Vilnītis (RP) apstrīdējis pirmās jaunā sasaukuma Liepājas domes sēdes norisi un iesniegumā, kas adresēts Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājam Arnim Cimdaram un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Edmundam Sprūžam (RP), lūdz anulēt Liepājas domes trešā vicemēra ievēlēšanu.

Vilnītis aģentūrai LETA pauda viedokli, ka 21.jūnijā sasauktajā Liepājas domes sēdē vairākkārt netika ievērota leģitīma lēmuma pieņemšana.

Liepājas mēra Ulda Seska vadītās Liepājas partijas pārstāvji ierosināja papildināt sēdes dienas kārtību ar trīs vicemēru ievēlēšanu un tikai pēc tam lemt par izmaiņām saistošajos noteikumos, kas līdz šim paredzēja divu domes priekšsēdētāju vietnieku amatus Liepājas domē.

"Vērsām uzmanību uz to, ka esošie saistošie noteikumi neparedz trīs vicemērus un vispirms ir jāmaina šie saistošie noteikumi. Tas tika ignorēts," norāda Vilnītis, piebilstot, ka Liepājas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ildze Lagzdiņa, kura sasauca pirmo domes sēdi, "ļāva mainīt dienas kārtību, neiedziļinoties lēmuma likumībā".

Tā rezultātā pirmajā domes sēdē atkārtoti savos amatos tika ievēlēti līdzšinējais domes priekšsēdētājs Sesks un viņa vietnieki Gunārs Ansiņš (Liepājas partija) un Silva Golde (Liepājas partija). Ansiņa pārziņā būs pilsētas attīstības un sadarbības jautājumi, bet Goldes pārziņā - izglītības un sporta jautājumi. Šajā domes sasaukumā izveidots vēl viens vicemēra amats - par domes priekšsēdētāju tūrisma un investīciju jautājumos ievēlēts "Saskaņas centra" pārstāvis Jurijs Hadarovičs.

Vilnītis uzsvēra, ka domes sēdē tika ievēlēti trīs priekšsēdētāja vietnieki, lai arī Liepājas saistošie noteikumi, kas pieņemti 2009.gadā, paredzēja tikai divus domes priekšsēdētāja vietniekus. Nedodot laiku iepazīties ar jauniem saistošiem noteikumiem, kuros paredzēta priekšsēdētāja vietnieku atbildība un pienākumi, jau pēc domes priekšsēdētāja trīs vietnieku ievēlēšanas Liepājas domes sēdē tika pieņemti jauni saistošie noteikumi, kas paredz trīs vietniekus, norādīja Vilnītis.

Pēc Vilnīša domām, pirmajā domes sēdē netika ievērota arī vairāku citu lēmumu leģitīma pieņemšana.

"Šī bija pirmā domes sēde, kad domes priekšsēdētāju un vietnieku ievēl atklātā balsojumā. Tā kā nebija apstiprinātas ne vēlēšanu zīmes, ne skaitīšanas komisija, tad tikai pēc mana ierosinājuma to arī izdarīja," norāda Vilnītis.

Balsojot par komitejām un to skaitlisko sastāvu, pēc Vilnīša domām, netika ievērots likuma "Par pašvaldībām" 54.panta nosacījums, ka "katras politiskās partijas vai vēlētāju apvienības pārstāvju skaitu komitejā nosaka iespēju robežās proporcionāli no katras politiskās partijas vai vēlētāju apvienības ievēlēto deputātu skaitam".

Iesniegumā Arnim Cimdaram un Sprūdžam Vilnītis lūdz anulēt Liepājas domes trešā vicemēra ievēlēšanu, likumīgi ļaut pieņemt jaunos saistošos noteikumus un nodrošināt likumīgu RP pārstāvju pārstāvniecību komitejās.

Kā ziņots, pēc 1.jūnijā notikušajām pašvaldību vēlēšanām Liepājas domē ievēlēti trīs politiskie spēki, no kuriem lielāko balsu skaitu saņēmusi Liepājas mēra Seska pārstāvētā Liepājas partija, iegūstot septiņas no 15 deputātu vietām. Tāpat jaunajā domes sasaukumā iekļuvusi RP ar piecām deputātu vietām un "Saskaņas centrs" ar trim deputātu vietām.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

*** RP!

Nevis klauns, bet āksts. Klauns ir cienījama profesija. Vilnītis ir āksts, kas manās acīs zaudējis jebkādu cieņu!

pirms 8 gadiem, 2013.07.09 18:05

Liepājā