Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vilnītis: Liepājā ir divas vidusskolas ar nepietiekamu skolēnu skaitu 1

Liepājā ir divas vidusskolas ar nepietiekamu skolēnu skaitu, par kuru nākotni pašvaldībai būs jālemj šajā mācību gadā, aģentūrai LETA pēc tikšanās ar izglītības ministri Ilgu Šuplinsku (JKP) atzina Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA).

Vilnītis stāstīja, ka Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedru tikšanās laikā ar Šuplinsku runāts par skolēnu skaita nosacījumiem izglītības iestādēs. Ministre pašvaldību vadītājus iepazīstinājusi ar izmaiņām jau iepriekš prezentētajā ziņojumā "Par skolu tīkla sakārtošanu", vēsta LETA.

"Respektīvi, līdz šim piedāvātais pirmais reģionu bloks, kurā tika iekļautas pilsētas ar iedzīvotāju skaitu virs 50 000, tagad sadalīts divos atsevišķos blokos, kur pirmajā no tiem iekļautas pilsētas ar vairāk nekā 50 000 iedzīvotāju - Rīga, Daugavpils, Jelgava un Liepāja, bet otrajā blokā administratīvo teritoriju attīstības centri un Pierīgas novadi - Ventspils, Valmiera, Jēkabpils, Rēzekne un Jūrmala," stāstīja Vilnītis.

Pašvaldības vadītājs norādīja, ka Liepājas pilsētai izmaiņu nosacījumos nav, jo saglabājas jau līdz šim minētie, proti, sākot ar nākamo mācību gadu sākumskolās minimālajam skolēnu skaitam jābūt 400 izglītojamajiem, pamatskolās - 450 izglītojamajiem un vidusskolās - 150 izglītojamajiem. Pieļaujama ir 10% nobīde no minētajiem nosacījumiem.

"Arī Liepājā ir vairākas skolas, kas neatbilst izvirzītajiem kritērijiem, tādēļ mērķtiecīgi esam īstenojuši jau vairākus soļus Liepājas skolu tīkla sakārtošanai, ko atzinīgi novērtēja un izcēla arī Šuplinska. Vidusskolas posmā tās ir divas Liepājas izglītības iestādes, kas pat ar pieļaujamo 10% nobīdi nesasniedz nepieciešamo skolēnu skaitu. Šajā mācību gadā vērtēsim, vai skolas var uzlabot rādītājus, vai arī mums būs jālemj par statusa maiņu šīm skolām," skaidroja Vilnītis.

Jau vēstīts, ka IZM sagatavotie grozījumi Izglītības likumā paredz, ka Ministru kabinets ir tiesīgs noteikt minimālo pieļaujamo skolēnu skaitu pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpē, kā arī noteikt kvalitātes kritērijus vidējās izglītības pakāpē.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Pilsēta nav liela lietas var nokartot

Nu kur pa daudz to skolēnu dzenat uz to kur par maz. Kādas problēmas. Vai tad kādspārbauda cik ir vidusskolā to skolēnu. Laukos Rucavā atminos sarakstos vidusskolas žurnālā bija tādi kas sen skolu neapmeklēja bet turēja tos sarakstos lai pastāvētu vidusskolas nosaukums. Tagat pamatskola.

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.08 07:21

Liepājā