Vilnītis: Ja "Liepājas partija" nav gatava pārmaiņām, vienošanās par koalīciju nav iespējama 1

Ja Liepājas partija atrod citu - jaunu - līderi, visloģiskākais ir Reformu partijas (RP) un Liepājas partijas koalīcijas variants, "Rietumu Radio" atzina RP Liepājas nodaļas saraksta līderis Jānis Vilnītis, norādot, ka RP iepriekš izvirzītais nosacījums par līdzšinējā mēra Liepājas partijas vadītāja Ulda Seska nomaiņu ir strikts un var būt arī galvenais klupšanas akmens sarunās par koalīcijas veidošanu.

"Ja Liepājas partija ir gatava pārmaiņām - mēs runājam, ja partija pārmaiņām nav gatava, tad vienošanās nav iespējama," sacīja Vilnītis, atzīstot, ka, Seskam paliekot amatā, pārmaiņas nav iespējamas. Visloģiskākais variants, viņaprāt, būtu, ja Liepājas partija atrastu jaunu, uz pārmaiņām vērstu līderi, kas gatavs mainīt situāciju, piemēram, ar monopolstāvokli atkritumu apsaimniekošanā un siltumapgādē. Vienlaikus Vilnītis atzina, ka viņam nav sajūtas, ka Liepājas partija pārmaiņām būtu gatava.

Kā informēja Vilnītis, sarunas par iespējamiem koalīcijas variantiem sākušās jau vakar, taču neatklāja, ar kuru partiju un par ko runāts. RP Liepājas mēra amata kandidāts arī apliecināja, ka šodien RP uz sarunām aicinājusi Liepājas partija, "taču stils, kādā tas notiek, mūs neapmierina".

Uz sarunām RP aicināta Liepājas domē, domes priekšsēdētāja kabinetā, taču šādam variantam RP nav piekritusi, un sarunas notikšot Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes telpās. "Tas parāda, ka mēs netiekam uzskatīti par līdzvērtīgiem partneriem, jo līdzvērtīgi partneri tiekas pie sarunu galda, kur abas puses ir līdzvērtīgās pozīcijās," sacīja Vilnītis un piebilda, ka, tikai ļoti vienkāršoti skatoties, Liepājas partiju varot uzskatīt par uzvarētāju. Viņš norāda, ka, salīdzinot ar iepriekšējām vēlēšanām, Liepājas partija zaudējusi 1000 vēlētāju balsu un divas trešdaļas vēlētāju Liepājā nobalsojušas par citiem politiskajiem spēkiem.

Komentējot iespējamo RP sadarbību ar partiju "Saskaņas centrs" (SC), kas daudziem RP atbalstītājiem nepatiktu, Vilnītis sacīja, ka, iespējams, vēl lielākam vēlētāju skaitam, kuri nobalsoja par pārmaiņām pilsētā, nepatiktu RP sadarbība ar Liepājas partiju. "Mūs kritizēs, ja sadarbosimies ar SC, kritizēs, ja sadarbosimies ar Liepājas partiju vai paliksim opozīcijā," atzina Vilnītis, norādot, ka jebkura lēmuma pieņemšana būs smaga un tas būs kompromiss.

Vilnītis prognozē, ka koalīcijas veidošanas process būs garš un komplicēts. Viņš arī pieļauj mēģinājumus kādu no Liepājas domē ievēlētajiem deputātiem pārvilināt uz citu partiju, taču pauda cerību, ka tas nenotiks.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Liepājā