Vilnītis būtu gatavs veidot koalīciju ar Liepājas partiju bez Seska; neizslēdz sadarbību ar SC vai palikšanu opozīcijā

Liepājas domes vēlēšanās otro lielāko balsu skaitu ieguvusī Reformu partija (RP) būtu gatava veidot koalīciju ar vēlēšanu uzvarētāju Liepājas partiju, bet tikai bez tās līdera, pašreizējā Liepājas mēra Ulda Seska. Tāpat netiek izslēgts, ka RP varētu veidot koalīciju ar trešo Liepājas domē iekļuvušo partiju - "Saskaņas centru" (SC) - vai arī palikt opozīcijā, atzina RP Liepājas saraksta līderis Jānis Vilnītis.

Vilnītis salīdzina Sesku ar kuģa kapteini, kurš izvēlējies nepareizu kursu. RP, kandidējot domes vēlēšanās, bija uzsvērusi, ka Liepājā vajadzīgas pārmaiņas. "Mēs nevaram no tā atkāpties. Ja mēs tā darītu, tad sanāktu, ka esam mānījušies," norādīja Vilnītis. Ja Liepājas partija bez tās līdera Seska esot grūti iedomājama, "tad ir skumji, ka pa 16 gadiem partija nav spējusi atrast citu līderi".

Komentējot vēlēšanu rezultātus, Vilnītis ar nožēlu atzina, ka ne "Vienotība", ne nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"- Tēvzemei un Brīvībai/LNNK, ar kuriem RP bija gatava sadarboties, nav iekļuvušas Liepājas domē. "Līdz ar to viss sarunu process ir jāsāk no gala. Pirmās sarunas jau notiek. Domāju, ka tās turpināsies visu nākamo nedēļu, grūti ir paredzēt iznākumu. Mēs esam gatavi gan pozīcijai, gan palikšanai opozīcijā. Mūsu mērķis ir pozīcija, bet tikai tad, ja varēsim īstenot tās pārmaiņas, kas ir mūsu programmā, kas vērsta uz liepājnieku vajadzībām, nevis tikai uz infrastruktūras projektiem," atzina Vilnītis.

Sarunas partiju starpā, pēc Vilnīša teiktā, ir ļoti jūtīgs process, tādēļ pagaidām sīkāk viņš tās nekomentēja, vien atzina, ka par iespējamu sadarbību ar SC līdz šim nebija domāts, taču pēc vēlēšanām situācija ir mainījusies.

Kā ziņots, SC sarunās ar abiem pārējiem Liepājas domē ievēlētajiem politiskajiem spēkiem - esošā mēra Seska vadīto Liepājas partiju un Vilnīša pārstāvēto RP - nav nekādu sarkano līniju un iespējami dažādi koalīcijas varianti, aģentūrai LETA atzina SC Liepājas saraksta līderis Jurijs Hadarovičs.

Kā liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie provizoriskie vēlēšanu rezultāti, Liepājas partija ieguvusi septiņas, RP - piecas, bet SC - trīs deputātu vietas Liepājas domē.

Hadarovičs norādīja, ka starp trim domē ievēlētajām partijām vēl notiks sarunas, tādēļ pašlaik neko konkrētu par jaunās koalīcijas aprisēm nevarot pateikt.

Pievieno komentāru

Liepājā