"Vienotības" Liepājas nodaļa partijas priekšsēdētāja amatam vienbalsīgi virza Smiltēnu

Partijas "Vienotība" Liepājas nodaļa trešdien valdes sēdē vienbalsīgi nolēma partijas priekšsēdētāja amatam virzīt Saeimas deputātu Edvardu Smiltēnu, aģentūrai LETA apstiprināja nodaļas vadītājs Armīns Robežnieks.

Liepājas nodaļas valde šādu lēmumu pieņēmusi, izvērtējot vairākus kritērijus. Kā stāstīja Robežnieks, vērtēta tika politiskā pieredze, pienesums partijas darbībai, kā arī sadarbība ar "Vienotības" reģionālajām nodaļām. Apkopojot statistiku par "Vienotības" darbu ar reģionālajām nodaļām, esot secināts, ka Smiltēns ar nodaļām strādājis ļoti aktīvi, kamēr otrs publiski minētais kandidāts uz priekšsēdētāja amatu - bijušais eirokomisārs Andris Piebalgs - ar reģionālajām nodaļām strādājis praktiski nav, skaidroja Robežnieks.

Nodaļas vadītājs atzina, ka Smiltēns ir jauns un "varbūt nepieredzējis", tomēr šis aspekts beigās "nospēlējis pozitīvā virzienā", jo tieši jaunība un darba entuziasms esot tas, kas var glābt partiju. "Šī uguntiņa, kas viņā iekšā deg, tas šajā mirklī partijai nāk par labu un var sapurināt partiju," sacīja Robežnieks.

Tāpat tikusi vērtēta kandidāta politiskā pieredze kopš "Vienotības" izveidošanas brīža. Robežnieks norādīja, ka Smiltēns aktīvi darbojies iekšpolitikā kopš partijas izveidošanas brīža, kā arī viņš bijis Saeimas deputāts pēdējos trīs sasaukumos. Bez jau minētā Smiltēns ir Saeimas "Vienotības" frakcijas vadītāja vietnieks, līdz ar to viņš ir "tuvu klāt esošajiem politiskajiem procesiem" atšķirībā no Piebalga, kurš strādājis Eiropas līmenī, sacīja Liepājas nodaļas vadītājs un piebilda, ka šobrīd partijai ir vajadzīgs cilvēks, kurš strādājis iekšpolitikā.

Nodaļas valde arī vērtējusi izskanējušo informāciju, ka Piebalgam ir lielāka pieredze. Tomēr pēc tam secināts, ka uz desmit vai 20 gadus vecu pieredzi skatīties "mēs nevaram" un jāaplūko, kas "bijis pēdējā laikā".

Savukārt par iespējām kandidātiem ietekmēt lēmumus frakcijā Robežnieks skaidroja, ka Piebalgam šajā gadījumā nav amata ne frakcijā ne valdībā, savukārt Smiltēnam šos procesus ietekmēt būšot vieglāk.

Taujāts, vai nodaļas valde Smiltēnu atbalstījusi vienbalsīgi, Robežnieks sacīja, ka pēc diskusijām atbalsts bijis vienbalsīgs.

Vaicāts par iepriekš izskanējušo informāciju, ka Liepājas nodaļa tomēr varētu atbalstīt Piebalga virzīšanu priekšsēdētāja amatam, Robežnieks stāstīja, ka šī informācija bijusi pārsteidzīga, jo tajā laikā vēl lēmuma par atbalstu kādam konkrētam kandidātam nav bijis.

Kā ziņots, lai vēlētu "Vienotības" vadītāju, partijas valde vienojās sasaukt ārkārtas kongresu jau 4.jūnijā, nevis oktobrī, kā tas bija plānots iepriekš.

Kandidātus uz partijas vadību var izvirzīt no 5.aprīļa līdz 18.aprīļa plkst.17. Kandidātus valdes priekšsēdētāja un domes priekšsēdētāja amatam var izvirzīt vismaz 15 partijas biedri, bet valdes locekļa amatam - desmit.

Pievieno komentāru

Liepājā