VIDEO: Terentjevs - Pamatražošana apturēta līdz 15. aprīlim; lems par darbinieku atlaišanas plānu 9

PAPILDINĀTS VISS TEKSTS, PIEVIENOTS VIDEO. Šorīt Liepājas domes Attīstības komitejā, deputātiem klāstot par situāciju uzņēmumā "Liepājas metalurgs" (LM), tā valdes priekšsēdētājs Valērijs Terentjevs atklāja, ka pamatražošana LM - tēraudražošanas kompleksā un velmētavā - ir apturēta līdz 15. aprīlim.

VIDEO skatīt šeit.

Izskanējušās baumas, ka slēgta ēdnīca, viņš noliedza – tā ir atvērta. Tāds jautājums pat neesot skatīts - kā ēdnīca strādāja līdz šim, tā arī strādās. Bez skatīšanas esot skaidrs arī, ka darbu bez pārmaiņām turpina "medsančasķ". (Ar to domāta "Liepājas metalurga" Sanitārā daļa, ko pilsētā sauc par "Metalurgu slimnīcu".) Toties izskatīts jautājums par informatīvajiem izdevumiem un nolemts saglabāt gan uzņēmuma avīzi "Metalurgs", gan pielikumu "Tērauds" laikrakstā "Kurzemes Vārds".

Nākamnedēļ valde un akcionāri lems par strādnieku atlaišanas plānu, sacīja V. Terentjevs. Mēnesī var saražot 70-75 tūkstošus tonnu tērauda, aprīlī apstiprināts plāns 45 tūkstoši tonnu. Ja turpmāk ražos ne vairāk kā 30 tūkstošus tonnu, proporcionāli varētu tikt samazināts strādājošo skaits. V. Terentjevs uzsver, ka atlaišanas plāns vēl nav apstiprināts, tāpat arī nav spriests, kuras struktūras varētu atdalīt kā patstāvīgas (piemēram, muzejs) un nebūtu korekti par to runāt. Pagaidām struktūrvienību vadītājiem uzdots izvērtēt, kā var samazināt ražošanas izdevumus un "no kādiem cilvēkiem šodien atbrīvoties".

V. Terentjevs norādīja, ka lēmumu par atlaišanas plānu valde un akcionāri skatīs 15. aprīlī, pēc tam arī varētu sekot brīdinājumi par darba uzteikšanu pēc likumā noteiktajām 30 dienām. Uz deputātes Elitas Kosakas iebildi, ka Darba likuma 107. pants paredz, ka kolektīvu atlaišanu var uzsākt ne agrāk kā 45 dienas pēc paziņojuma iesniegšanas Nodarbinātības valsts aģentūrai, V. Terentjevs aizrādīja, ka vēl nav lēmuma par kolektīvu atlaišanu. (Darba likuma 105. pants paredz, ka uzņēmumā ar vairāk nekā 300 darbiniekiem kolektīva atlaišana ir tad, ja 30 dienu laikā atlaižamo darbinieku skaits ir vismaz 30.)

Vienīgais, par ko esot sāktas sarunas ar pašvaldību - par sporta infrastruktūras pārņemšanu vai līdzfinansēšanas iespējām.

"Liepājas metalurgā" strādā 2300 darbinieku, no tiem tēraudkausēšanas cehā - 440. Vidējā alga, nerēķinot administrāciju un "augsto galu", ir 583 lati "uz papīra". Pērn tā bijusi 620 latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

a

Ko nu? Atkal tauta apzagta! Atkal nabagu pulks palielināsies.

pirms 8 gadiem, 2013.04.11 22:00

njā

darbinieku nav, bet būs ēdnīca un metalurgu slavinošā avīze... ko tad slavinās? savu krīzi?

pirms 8 gadiem, 2013.04.11 20:17

Zaharjns, kas iedzīvojies 80 miljonos, nezin kur sagrabināt algām? Par uzņēmuma novešanu pēc būtības līdz maksātnespējai ir atbildīgi tie, kas algās sev maksāja 10 un 96 tūkstošus mēnesī!

pirms 8 gadiem, 2013.04.11 14:25

madamLiepkoks

Terentjevs stāstīja, ka bija privatizācijas plāns sadalīt uzņēmumu 9 SIA. Uz tepiķa viņu saukuši gan Naglis, gan toreizējais premjers Gailis, bet šis aizstāvējis viena lielā giganta ideju. gailis beigās atmetis ar roku: "Labi, ej un strādā. Izdzīvosiet, būsiet malači. ne - paši vainīgi." Varbūt tomēr vajadzēja sākt domāt par vairākiem SIA, optimizēt izdevumus jau iepriekš - trekno režīmu izslēgt mazliet ātrāk.
Patiesībā neizklausās, ka kāds tiešām gribētu to darīt arī tagad.

pirms 8 gadiem, 2013.04.11 13:07

nez

vai tos darbiniekus,kam alga ar 5 cipariem rakstās,atī optimizēs? un kāda sančastj-atkal viens naturalizētais bez valsts valodas zināšanām?

pirms 8 gadiem, 2013.04.11 12:49

Nu

Pat, ja nestrādā, tad neko uz āru nesaka gan.

pirms 8 gadiem, 2013.04.11 11:12

coss

Atraduši sensāciju - tādā režīmā uzņēmums jau kopš gada sākuma :p

pirms 8 gadiem, 2013.04.11 10:48

Liepājā