Vētras sekas Liepājā kopumā novērstas

Kopumā pilsētā vētras postījumu sekas līdz pirmdienas rītam ir novērstas. Svētdien, 1. decembrī, spēcīgais vējš pilsētā lauza kokus vai to zarus, kā arī sabojāja svētku rotājumus, nolieca vai sagrieza ceļa satiksmes zīmes un sabojāja vairākus luksoforus, informē Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Ap pulksten 18.00 ugunsdzēsēji, SIA „UNIQ”, kas ir vieni no pilsētas rotājumu izgatavotājiem, un uzņēmuma „Liepājas tramvajs” darbinieki Lielā ielā uzsāka demontēt Ziemassvētku rotājumus – daļu no tiem spēcīgais vējš bija norāvis no stiprinājumiem pie apgaismojuma balstiem.

Lēmums par rotājumu demontāžu tika pieņemts drošības apsvērumu dēļ. Līdz plkst. 20.00 rotājumi posmā no veikala „Kurzeme” līdz Tramvaja tiltam bija novākti. Uz laiku Liepājas centrā bija apturēta satiksme, arī tramvaja kustība.

Būvvalde vēl lems par to, vai iespējams atjaunot un atkārtoti uzstādīt iecerētos rotājumus pilsētas centrā.

Stiprais vējš vakarpusē nogāza vienu koku O. Kalpaka ielā, daļēji aizšķērsojot brauktuvi. Lielajam pūtienam pretī nespēja turēties arī koks Siļķu ielā. Abus šķēršļus no brauktuvēm operatīvi novāca ugunsdzēsēji.

Pirmdienas rītā pilsētas dārzniece konstatēja, ka vējš izgāzis kokus arī Ventspils ielā, Raiņa parkā, uz gājēju celiņa pie „Kursas” kluba, kā arī uz vecā ceļa pie pagrieziena uz lidostu. Pirmdienas prieškpusdienā ir uzsākta to novākšana.

Daudzās ielās, kuru malās aug lieli un veci koki, uz ietvēm un brauktuvēm ir sakrituši zari un zariņi. To novākšana ar rokām vai mehanizēti ir uzsākta Cenkones, Parka, Uliha, Liepu, Brīvības (gar Raiņa parku) un vēl citās ielās.

Ceļu satiksmes zīmes vējš salieca vai sagrieza Ezera un Zirņu ielas krustojumā, Jūrmalas un Kr.Valdemāra krustojumā, Jūras, Rīgas ielā. Ceļazīmju sākārtošana ir uzdota SIA „CTB”.

Naktī uz 2. decembri divi transporta luksofori tika nogāzti Brīvības un Cukura ielas krustojumā.  Pirmdienas rītā abu luksoforu darbība ir atjaunota.

Vējš sagrieza luksoforus Ventas/Tukuma ielas krustojumā, Klaipēdas/Ventas ielas krustojumā un Kr. Valdemāra/Jūrmalas ielas krustojumā.  To normāla darbība pirmdienas rīta pusē atjaunota vai uzsākta sakārtošana.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem svētdien pulksten deviņos Liepājas ostā vēja ātrums brāzmās sasniedza 26 – 28 metrus sekundē (m/s), savukārt „Latvenergo” Liepājas meteostacijā reģistrētas brāzmas līdz pat 30 m/s. Pirmdienas rītā Liepājā LVĢMC meteostacijā reģistrētas brāzmas līdz 20 m/s, vēsta aģentūra BNS.

Pievieno komentāru

Liepājā