Vētras dēļ nav traucēta Liepājas ostas darbība

Vētras dēļ nav traucēta Ventspils un Liepājas ostu darbība, aģentūrai LETA apstiprināja ostu pārstāvji.

Ventspils brīvostas pārvaldes sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Ieviņa stāstīja, ka Ventspils ostā pagājušās nakts vēja brāzmas nav izraisījušas nekādas problēma. Stiprākās brāzmas konstatētas ap pusnakti - līdz 25 metriem sekundē (m/s). Pašlaik kuģu kustība jau norit ikdienas režīmā.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe teica, ka Liepājas ostā vēja radītu postījumi nav.

Viņa skaidroja, ka saskaņā ar Liepājas ostas noteikumiem, ja vēja ātrums pārsniedz 14 m/s tiek ierobežota kuģu kustība, kas nozīmē, ka tiek izvērtēta katra kuģa kustība un par tās veikšanu vai neveikšanu kapteiņdienests vienojas ar kuģa kapteini. Piemēram, pagājušajā gadā Liepājas ostā ienāca prāmis, kad vēja ātrums bija 28 m/s. Tas tika atzīts par labāko un drošāko risinājumu, teica Ratniece-Kadeģe.

LETA jau ziņoja, ka vakar līdz plkst.21 Liepājā pie jūras dienvidu vēja ātrums brāzmās sasniedza 26 m/s. Vidējais vēja ātrums plkst.21 bija 18 m/s. Atbilstoši Boforta skalai vētra sākas tad, kad vēja vidējais ātrums pārsniedz 20 m/s.

Liepājas galvenajā novērojumu stacijā, kas atrodas tālāk no jūras, vēja maksimālais ātrums brāzmās līdz plkst.21 bija 20 m/s. Citviet Latvijas piekrastē, tai skaitā galvaspilsētā, dienvidu vējš brāzmās pastiprinājies līdz 16-19 m/s.

Pievieno komentāru

Liepājā