Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vesku ģimene no Liepājas pārceļas uz Rudi, bērniem nomainot skolu no lielas uz mazu 4

Pagājušā gada vasarā Vesku ģimene pieņēma lēmumu pārcelties ārpus pilsētas divu iemeslu dēļ – lielāka mājvieta un mazāka skola bērniem. Tas veiksmīgi piepildījās Rudē. Mamma Ilze Veske uzsver, ka mazie ciemati un tajā esošās skolas ir piemērota vide, lai bērni augtu patstāvīgi, kā arī viņiem mācībās būtu pieejama individuāla pieeja. “Gribētos, lai bērnu šādā skolā būtu vairāk,” norāda I. Veske, kura cenšas izzināt skolas attīstības virzienu un labprāt iesaka arī citiem vecākiem apsvērt domu par bērniem draudzīgas skolas meklēšanu.

Nīcas novada Rudes sākumskolā, kas īsteno izglītības programmu no 1. līdz 6. klasei, šogad mācās 25 skolēni, bet pirmskolas grupu apmeklē 11 bērni vecumā no trim līdz septiņiem gadiem, vēstīts Rudes skolas mājaslapā.
  
Pagājušā gada vasarā Vesku ģimene no liepājniekiem kļuva par Nīcas novada iedzīvotājiem, Rudes centrā iegādājoties ģimenes mājokli. “Negribējām pārcelties ārpus pilsētas, ja tas sarežģītu bērnu skološanu. Gribēju mazāku, foršāku skolu, kā arī mājvietu tuvāk dabai. Liepājā atrast mājokli lielai ģimenei ar trīs bērniem nav vienkārši, taču ārpus pilsētas bija labs piedāvājums.”

Ilze ir dūla un zīdīšanas konsultante, darbs pārsvarā ir “pēc izsaukuma” (mājas vizītes jebkurā klientes dzīvesvietā), un braukāšana jau ir pierasta. Vīrs pēc pārcelšanās brauc uz darbu Liepājā. Ikdienu izdodoties izplānot pat vieglāk nekā Liepājā, jo atpūta un bērnu skološana rit Rudē, savukārt darbs – pusstundas brauciena attālumā.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 31. janvāra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 4

doma nav slikta

Piekrītu! Daudz veselīgāks mikroklimats,ģimenes dzīve daudz mierīgāka, pusstundas brauciens un dzīvo kā ķeizars klusi un mierīgi, un ja gribi to pilsētas mudžekli pusstunda un teātris un koncerti tirgus un maksimas!! Ziemā ir nedaudz sarežģītāk,bet pilsētā arī netīra sniegu.

pirms gada, 2019.02.02 12:39

jāizlemj tikai kur

Sakarā ar notiekošo Liepājā, kur skolās nevar nodrošināt bērnu drošību,nākošajam gadam apsveram šo variantu mūsu diviem bērniem.Vēl neeam pieņēmuši lēmumu par konkrētu skolu un dzīves vietu,bet tā arī varētu būt Nīca vai Rude! Pašiemm mierīgāk,tuvāk dabai , bērniem mierīgāk!!

pirms gada, 2019.02.02 12:13

iespējams atgriezīsimies !

Vasarā pavadījām atvaļinājumu dzimtajā Rucavā, kur kādreiz paši mācījāmies, bērni sadraudzējās ar turienes vienaudžiem un atvaļinājumam beidzoties negribēja atgriezties pilsētas modernajā stresā.Esam ievadījuši saruna ar draugiem par atgriešanos, bet vēl daudz jautājumu jāapspriež,bet daudz kas ir arī par- plašā ērtā skola ar salīdzinoši mierīgu mikroklimatu, priežu ielokā, vasarā netālu jūra un mierīga un tīra pludmale, protams ir diezgan liels attālums no Liepājas, bet nu par cik vīram darbs saistīts ar komandējumiem un pati esmu friziere, domāju,ka es arī šo jautājumu varētu sakārtot, Es domāju,ka tas ir jautājums,par kuru vajadzētu piedomāt daudziem!

pirms gada, 2019.02.02 12:26

Liepājā