Vēršas policijā par pulcēšanās pārkāpumiem 9. maijā Liepājā 2

10. maijā Artūrs Butāns(NA) ar iesniegumu vērsies Valsts policijā un Liepājas pašvaldības policijā, aicinot saukt pie atbildības personas, kas 9.maijā, Liepājā nav ievērojušas valstī noteiktos pulcēšanās aizliegumus.

Iesniegumā minēts, ka plkst.10:58, Jaunā ostmalā, fiksēta pulcēšanās pie PSRS armijas pieminekļa. A.Butāns norāda, ka tur bez pietiekamas distancēšanās pulcējušies 30-40 cilvēki, tādējādi neievērojot Ministru kabineta rīkojumu 103."Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", kas paredz savstarpēju 2 metru distances ievērošanu, kā arī publisku pasākumu, sapulču un gājienu aizliegumu.

“Ārkārtējās situācijas laikā, vīrusa noteikto stingro noteikumu dēļ, kad bērniem ir aizliegts apmeklēt rotaļu laukumus, vai radiniekiem apmeklēt mirstošus tuviniekus slimnīcā, kā arī daudziem apturētas vienīgās darba vietas, atrodas personu grupa, kas gaišā dienas laikā, Liepājas iedzīvotāju un likuma priekšā, sevi uzskata par pārākiem un var šos noteikumus neievērot.” – saka Artūrs Butāns.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskajām personām no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajām personām - no 140 līdz 5000 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Bez vīrusa

Krievi var pulcēties tāpat viņu ir par daudz. Latviešu ir maz un viņiem ir jāizolējas. Un galu galā katra brīva darīšana. Brēka no kāda deputāteļa kas sajutis naudas garšu.

pirms gada, 2020.05.11 11:18

Kupica

Piekrītu Butānam, bet jautājums kāpēc Vilnītis to pieļāva? Un kā ar pašvaldības policiju, kas solīja strādāt pastiprinātā režīmā?

pirms gada, 2020.05.11 11:27

Liepājā