Vērienīgi svinēs Ģimenes svētkus 1

29. un 30. maijā notiks "Ģimenes svētki Liepājā", kurus tradicionāli rīko Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs. Svētki būs gan skaists noslēgums mācību gadam, gan  ieskaņas pasākums XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Liepājas bērnu un jauniešu radošie kolektīvi piecu gadu garumā čakli strādājuši, lai tiktu uz svētkiem Rīgā, apgūto viņi izdziedās, izdejos, izspēlēs arī ”Ģimenes svētkos Liepājā”.

Piektdien, 29.maijā plkst.19.00 skvērā pie Liepājas Universitātes  notiks Liepājas skolu koru koncerts. Universitātes kāpnes taps par skatuvi koriem, kuri izpildīs dziesmas no skolu jaunatnes Dziesmu svētku repertuāra. Koncertu kuplinās Liepājas Bērnu un jaunatnes centra un Em. Melngaiļa mūzikas vidusskolas bērnu un jauniešu pūtēju orķestris “Liepāja” ar defilē programmu un mažoretēm.  Koncerta otrajā daļā Swedbank ikvienu aicina uz sadziedāšanās svētkiem, lai diriģenta Inta Teterovska vadībā kopā izdziedātu gan populāras, gan mazāk zināmas latviešu dziesmas.

Sestdien, 30. maijā Jūrmalas parkā  “Ģimenes svētkus Liepājā” kuplinās 665 dalībnieki no Kurzemes novada folkloras kopām, kuras, gatavojoties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem,  kopā ar liepājniekiem visas dienas garumā Jūrmalas parkā izmēģinās rotaļu un deju rakstus folkloras pļaviņā.

No Gulbju dīķīša līdz Bērnu rotaļu laukumam no plkst. 12.00 līdz 15.00 notiks radošās darbnīcas, izstādes, dejotāju un dziedātāju koncerti, teātru kolektīvu uzstāšanās, modes kolekciju demonstrējumi, vokāli-instrumentālo ansambļu uzstāšanās, skeitbordistu sacensības skeitparkā, BMX un INLINE paraugdemonstrējumi. Jūrmalas parka alejā būs iespēja aplūkot Leļļu izstādi, kuru veidojuši Liepājas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi kopā ar vecākiem un skolotājiem.

Plkst. 16.00 no Teātra ielas virzienā uz Lielo ielu un Peldu ielu līdz Jūrmalas parka bērnu rotaļu laukumam dosies svētku dalībnieku gājiens.

No plkst. 16.30 līdz 19.00 uz skatuves pie Bērnu rotaļu laukuma Kurzemes novada folkloras kopas demonstrēs rotaļu programmas  “Riti raiti rotaļā” modelēšanas koncertu gan Valsts izglītības satura centra žūrijai, gan skatītājiem.

Sestdien, 30.maijā no plkst.10.00 - 12.00 notiks ‘’Stikla skrējiens Liepājā – aicina ‘’Eko Kurzeme un Latvijas Zaļais punkts’’!”. Reģistrēšanās no 9.30. Ikviens interesents varēs piedalīties skrējienā , kur uzvarētāju komanda saņems galveno balvu – ceļojumu ar prāmi „Tallink” uz Stokholmu 250 eiro vērtībā, kā arī speciālās balvas. Šīs foto orientēšanas sacensības notiks ar mērķi popularizēt stikla šķirošanu. Komandām būs jāsameklē SIA “Eko Kurzeme” stikla šķirošanas konteineru atrašanās vietas Liepājā. Konkursa starta un finiša vieta - Jūrmalas parkā pie “Bungām”. Komandas aicinātas ņemt līdzi tukšas pudeles un burkas, kas būs sava veida ‘’dalības maksa’’. Speciāla balva būs komandai, kura ieradīsies ar lielāko stikla pudeļu vai burku skaitu. Tāpat apbalvos atraktīvāko komandu, kura pārsteigs ar noformējumu vai asprātīgām fotogrāfijām pie šķirošanas konteineriem. Pieteikties skrējienam iespējams no 18.maija, sūtot e-pastu uz stiklaskrejiens@ekokurzeme.lv. Plašāka informācija par skrējienu www.ekokurzeme.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ieprieksejos

gados so pasakumu rikoja ari svetdiena,kapec tagad nevar,jo man vieniga brivdiena ir svetdiena kuru ari ar savu bernu gribetu tur piedalities.Skumigi.

pirms 6 gadiem, 2015.05.25 18:48

Liepājā