Velmers: Par "Liepājas metalurgu" ir bijusi vairāku investoru interese

Par maksātnespējīgās AS "Liepājas metalurgs" iegādi interesi ir izrādījuši vairāki investori gan no Krievijas, gan no Rietumeiropas, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "Liepājas metalurga" maksātnespējas administrators Haralds Velmers.

"Bez jau iepriekš publiski minētajiem interesentiem, ir bijusi interese arī no citiem investoriem gan no Krievijas, gan no Rietumeiropas valstīm. Taču pagaidām es vēl nevēlētos minēt konkrētus nosaukumus, jo tās vēl nav pārdošanas sarunas un arī paši potenciālie interesenti nav publiski izteikušies," norādīja Velmers.

Iepriekš jau ziņots, ka pēc "Liepājas metalurga" maksātnespējas pasludināšanas Krievijas uzņēmums "Afina Pallada" atsācis pārrunas par iespējamo maksātnespējīgās AS "Liepājas metalurgs" iegādi, biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja "Afina Pallada" pilnvarotais pārstāvis Latvijā, prezidenta padomnieks Sergejs Pisarčuks.

"Mums ir interese par "Liepājas metalurga" iegādi, jo tagad ir pazuduši tie šķēršļi, kas iepriekš mums traucēja investēt uzņēmumā. Esam gatavi pirkt "Liepājas metalurgu" un atsākt produkcijas ražošanu," iepriekš uzsvēra Pisarčuks.

Pēc maksātnespējas pasludināšanas nākamajos divos mēnešos tiek veikta "Liepājas metalurga" inventarizācija un novērtējums, uz kuru pamata līdz janvāra vidum tiks sagatavots uzņēmuma pārdošanas plāns. Likums paredz maksātnespējīgā uzņēmuma pārdošanu sešu mēnešu laikā, tādējādi četrus mēnešus tiks strādāts pie pārdošanas plāna īstenošanas un uzņēmuma pārdošanas.

Patlaban atzītie kreditoru prasījumi pret maksātnespējīgo AS "Liepājas metalurgs" ir 90,7 miljoni latu, taču vēl turpinās iesniegto kreditoru prasījumu izskatīšana, iepriekš informēja Velmers. Kopumā administrators ir saņēmis 118 kreditoru prasījumus, no kuriem lēmumi ir pieņemti par 57 kreditoru prasījumiem - 52 prasījumi ir atzīti pilnā apmērā, divi atzīti daļēji, bet trīs prasījumi ir noraidīti.

No 32 kreditoriem vēl tiek gaidīta trūkumu novēršana, bet 29 prasījumi vēl nav izskatīti, informēja Velmers.

"Patlaban atzīto kreditoru prasījumu summa ir apmēram 90,7 miljoni latu. Par kopīgo apjomu varēs runāt tad, kad būs izskatīti visi prasījumi," piebilda Velmers.

Pievieno komentāru

Liepājā