Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Velmers nodos "Liepājas metalurga" atslēgas jaunajiem īpašniekiem

Šodien Liepājā "Liepājas metalurga" maksātnespējas administrators Haralds Velmers nodos uzņēmuma atslēgas jaundibinātā uzņēmuma AS "KVV Liepājas metalurgs" valdes loceklim Igoram Kovaļenko.

"Liepājas metalurga" īpašuma tiesības tika pārreģistrētas Zemesgrāmatā jaunajam īpašniekam 2014.gada 29.decembrī, līdz ar ko oficiāli noslēdzās arī aktīvu nodošanas process.

Preses konference notiks plkst.12 "Liepājas metalurgā", Liepājā, Brīvības ielā 94. Pasākumā piedalīsies arī "Prudentia" valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš.

AS "KVV Liepājas metalurgs" jau ir noslēgusi līgumu ar piegādātāju par pirmās kravas ar 10 000 tonnu sagatavju piegādi, un plānota vēl 20 000 tonnu piegāde. Tiklīdz šī krava nonāks Liepājā, tiks arī iedarbināta velmētava un "KVV Liepājas metalurgs" atsāks darbību, aģentūrai LETA sacīja "KVV Liepājas metalurgs" valdes loceklis Igors Kovaļenko.

Patlaban vēl turpinās sagatavošanās darbi. Līdz ar aktīvu pārņemšanu un īpašumtiesību pārreģistrēšanu notiek darbinieku līgumu pārslēgšana ar "KVV Liepājas metalurgs".

Lai gan ražošanas atjaunošanai vienlaikus tiek gatavota gan velmētava, gan arī tēraudkausēšanas cehs, darbību pirmā atsāks velmētava. Sākotnējās ražošanas jaudas būs 35 000 tonnu mēnesī, nodarbinot aptuveni 500 darbiniekus.

Jau ziņots, ka administrators no "KVV Liepājas metalurga" ir saņēmis arī pirmo maksājumu 20,5 miljonu eiro apmērā, kas no darījumu konta pārskaitīts administratora kontā. Drošības naudu miljona eiro apmērā administrators saņēmis jau iepriekš. Līdz ar to "Liepājas metalurgam" kopumā ir pārskaitīti 21,5 miljoni eiro, kurus administrators drīzumā pārskaitīs kreditoriem.

Tiesības slēgt darījumu par maksātnespējīgā "Liepājas metalurga" pamatražotnes iegādi ieguva Ukrainas uzņēmums "KVV Group", kas par rūpnīcas ražotni piedāvājis maksāt 107 miljonus eiro. Pagājušā gada 2.oktobrī tika parakstīts līgums par "Liepājas metalurga" pārdošanu.

"Liepājas metalurga" kreditori parakstījuši nepieciešamos dokumentus, kas ļauj AS "KVV Liepājas metalurgs" pārņemt maksātnespējīgās kompānijas aktīvus, līdz ar to "KVV Liepājas metalurgs" kļuvis par pilntiesīgu rūpnīcas īpašnieku.

Iepriekš bija iecerēts, ka ražošanu rūpnīcā varētu atsākt līdz 2014.gada beigām, tagad to iecerēts atsākt janvārī.

Pievieno komentāru

Liepājā