Velmers: "Liepājas metalurga" maksātnespējas gadījumā visi darbinieki uzņēmumā palikt nevarēs

"Liepājas metalurga" maksātnespējas gadījumā visi darbinieki uzņēmumā palikt nevarēs, intervijā "Latvijas Radio" atzina kompānijas tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) administrators Haralds Velmers.

Kā ziņots, Velmers sācis gatavot pieteikumu tiesai "Liepājas metalurga" atzīšanai par maksātnespējīgu, biznesa portālam "Nozare.lv" apstiprināja TAP administrators.

Velmers šorīt intervijā skaidroja, ka maksātnespējas gadījumā viņa uzdevums būs atrast labāko, veiksmīgāko pircēju, kurš spējīgs un vēlas atjaunot ražošanu un attīstīt uzņēmumu, tam atdzimstot citā veidolā.

Kompānijas līdzšinējie akcionāri tikai vārdos izteikuši vēlmi uzņēmumu glābt, bet viņu darbi par to neliecinot. "Vakardienas akcionāru sapulces lēmums bija nekāds, nesteigties un negatavot maksātnespējas pieteikumu būtu bezatbildīgi no manas puses," teica Velmers.

Kaut arī darbinieki esot uzņēmuma aktīvs un potenciālajam investoram būšot svarīgi, lai varētu ātrāk atsākt ražošanu, tomēr jau tagad skaidrs, ka maksātnespējas procesa gaitā visi darbinieki nevarēs palikt darbā - tas būs jautājums, kas rūpīgi jāizvērtē, norādīja Velmers.

Jautāts par to, cik varētu izmaksāt maksātnespējas process, Velmers sacīja, ka tas vēl esot jāsarēķina, bet procesa laikā "Liepājas metalurgs" būs jāuztur esošajā stāvoklī, jānodrošina apsardze - jo ilgāks būs process, jo arī izmaksas būs lielākas.

Pēc viņa teiktā, reāli par investoriem varēsim runāt pēc diviem, divarpus mēnešiem. "Tikai veiksmīga "Liepājas metalurga" pārdošana būs labākais scenārijs gan kreditoriem, gan Liepājai, valstij un nodokļu maksātājiem," rezumēja Velmers.

Kolīdz pieteikums būs gatavs, tā viņš tiesā iesniegs prasību pārtraukt TAP un sākt uzņēmuma maksātnespējas procesu, apliecināja administrators.

Pievieno komentāru

Liepājā