Veļas ražotājs "Lauma Lingerie" maijā nodarbina aptuveni 10% darbinieku

Veļas ražotājs AS "Lauma Lingerie" maijā nodarbina apmēram 10% darbinieku, bet pārējie darbinieki ir dīkstāvē, aģentūrai LETA pastāstīja "Lauma Lingerie" valdes priekšsēdētāja Linda Matisone.

Viņa sacīja, ka patlaban strādā tikai tās šuvējas, kuras šuj sejas aizsargmaskas, kā arī darbojas uzņēmuma veikals, e-veikals un strādā daļa konstruktoru. Pārējie darbinieki pieteikti dīkstāves pabalsta saņemšanai, taču atsevišķi darbinieki ir arī atlaisti. Kopumā "Lauma Lingerie" strādā aptuveni 200 darbinieku, vēsta LETA.

"Lai saglabātu darbiniekus, lielāko daļu esam pieteikuši dīkstāves pabalstam. Protams, optimizējam izmaksas, tāpēc daļu darbinieku esam arī atlaiduši. Maijs paies dīkstāves režīmā, kas palīdz samazināt izmaksas, bet vēlāk situācija varētu uzlaboties," piebilda Matisone. 

Vienlaikus viņa atzīmēja, ka aprīlī situācija bija savādāka, jo daļa ražošanas cehu vēl strādāja, izpildot pēdējos pasūtījumus, un daļa darbinieku dīkstāves pabalstus saņēma tikai no aprīļa vidus.

Uzņēmuma vadītāja pastāstīja, ka dīkstāves iemesls ir dažādu ar Covid-19 pandēmiju saistīto ierobežojumu dēļ gandrīz pilnībā apstājusies produkcijas tirdzniecība.

"Ja Latvijā tirdzniecības centri bija slēgti tikai brīvdienās, tad, piemēram, Lietuvā un Igaunijā tie bija slēgti vispār un tikai tagad atsāk tirdzniecību. Tāpat arī daudzos citos eksporta tirgos ierobežojumu dēļ nestrādāja tirdzniecības centri. Esam ļoti atkarīgi no eksporta, bet tas ierobežojumu dēļ nenotika," stāstīja Matisone.

Viņa pauda cerību, ka maija beigās un vasarā situācija varētu uzlaboties, jo daudzās valstīs ierobežojumi tiek mazināti un tirdzniecības centri atsāk darbu. Arī pieprasījums pēc "Lauma Lingerie" ražotās veļas un peldkostīmiem vasarās vienmēr ir bijis lielāks nekā citos gadalaikos.

"Lauma Lingerie" apgrozījums 2018.gadā bija 6,997 miljoni eiro, kas ir par 5,5% vairāk nekā 2017.gadā, savukārt kompānijas peļņa pieauga divas reizes, sasniedzot 566 889 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma finanšu dati par 2019.gadu vēl nav publiskoti.

Kompānija "Lauma Lingerie" reģistrēta 2005.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 35 571 eiro. "Lauma Lingerie" ir "Silvano Fashion Group" meitasuzņēmums. "Silvano Fashion Group" ir starptautisks veļas ražošanas un mazumtirdzniecības uzņēmums, kura akcijas tiek kotētas Tallinas un Varšavas fondu biržās.

Pievieno komentāru

Liepājā