Vēl dažas dienas var pieteikties dalībai pasākumā "Satiec savu meistaru! 2015"

Līdz 9.februārim lietišķās mākslas meistariem, stāstniekiem, teicējiem, muzikantiem un ikvienam, kam rūp tradicionālās kultūras vērtību saglabāšana un tālāknodošana, iespējams pieteikt savu dalību projektā "Satiec savu meistaru! 2015", informēja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā (LNKC).

Pasākums šogad visā Latvijā norisināsies no 27.marta līdz 29.martam.

"Satiec savu meistaru!" ir 2009.gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā "Eiropas amatu prasmju dienas". Līdzīgi pasākumi, kur tradicionālo prasmju zinātāji uzņem pie sevis mācekļus, vienlaikus notiek arī Francijā, Spānijā, Itālijā, Beļģijā un citās pasaules valstīs.

Projekta būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm. "Satiec savu meistaru!" rīkotāji pasākumā vēlas veicināt sadarbību vietējo kopienu, nevalstisko organizāciju, valsts un pašvaldību institūciju, kā arī privāto organizāciju starpā nemateriālā kultūras mantojuma izpausmju un to lietpratēju, kā arī Dziesmu un deju svētku tradīcijas apzināšanā un popularizēšanā.

Pasākuma norises forma ir brīva. Ir iespējams rīkot meistardarbnīcas, individuālas nodarbības, atvērtās darbnīcas, paraugdemonstrējumus, lekcijas, priekšlasījumus, koncertus vai dančus un kopīgu muzicēšanu.

Ik pavasari pasākums kļuvis par gaidītu notikumu, un aizvadītajos gados "Satiec savu meistaru!" meistaru darbnīcās, studijās, muzejos, skolās, kultūras centros, bibliotēkās un pat meistaru dzīvesvietās apmeklējuši vairāk nekā 13 000 dažādu paaudžu interesentu. "Satiec savu meistaru!" ir ne tikai iespēja apmeklētājiem apgūt ko jaunu, tā ir iespēja arī pašiem meistariem atrast jaunas sadarbības iespējas, gūt patīkamas emocijas un gandarījumu, pastāstīja LNKC pārstāve Inga Bika.

"Satiec savu meistaru! 2015" nolikums un pieteikuma anketa pieejama "www.satiecsavumeistaru.lv" un LNKC mājaslapā "www.lnkc.gov.lv/jaunumi/piesakies-ssm-2015/".

Pievieno komentāru

Liepājā