Vējš var radīt postījumus

Trešdienas rītā Latviju no rietumiem sasniedz spēcīgu vēju zona, kas dienā aptvers lielāko daļu valsts. Līdz plkst. 7 spēcīgākās brāzmas fiksētas Ventspilī - 15 metri sekundē (m/s), liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Rīts ir silts, gaisa temperatūra naktī nav bijusi zemāka par +13..+16 grādiem. Kurzemē un valsts centrālajā daļā debesis sāk apmākties, bet Latgalē ir saulains rīts.

Dienas laikā Latviju šķērsos atmosfēras fronte, tādēļ dienas pirmajā pusē Kurzemē un valsts centrālajā daļā, bet vēlāk arī austrumos būs apmācies laiks, būtisku nokrišņu nebūs, savukārt pēcpusdienā un vakarā debesis, sākot no rietumiem skaidrosies.

Dienvidrietumu vēja brāzmas pastiprināsies līdz 15-20m/s, vietām Kurzemes ziemeļos līdz 23m/s, bet lēnāks vējš būs Sēlijā un Latgalē - maksimālās brāzmas 12-17m/s.

Tiks spēcīgs vējš var lauzt atsevišķus kokus un koku zarus, postīts vieglas konstrukcijas - būvniecības sastatnes un reklāmas stendus. Autovadītājiem jāizvairās auto novietot zem kokiem vai konstrukcijām, kas vēja var sagāzties. Lauku reģionos jārēķinās ar īslaicīgiem elektropiegādes pārtraukumiem.

Gaiss iesils līdz +17..+22 grādiem, Latgalē līdz +23..+25 grādiem, bet vietām jūras krastā visu dienu saglabāsies +14..+16 grādus silts laiks.

Rīgā debesis no rīta apmāksies, bet vēlāk pēcpusdienā un vakarpusē skaidrosies, būtisku nokrišņu nebūs. Dienvidrietumu vējš brāzmās 15-17m/s. Maksimālā gaisa temperatūra ap +19..+20 grādiem.

www.lsm.lv

Pievieno komentāru

Liepājā