Vējš pierims pēcpusdienā; bez elektrības tūkstošiem mājsaimniecību

Spēcīgākās vēja brāzmas aizvadītajā naktī fiksētas Liepājā - 26 metri sekundē (m/s), ziņo Latvijas sabiedrisko mediju portāls lsm.lv. Vēl līdz pirmdienas, 7. decembra, vidum vējš saglabāsies stiprs, bet pēcpusdienā sāks pierimt.

Vētras dēļ pārrāvumi elektrotīklos ir visos Latvijas reģionos, visvairāk Vidzemē. Bez elektrības ir vairāk nekā 10 000 mājsaimniecību.

Glābēji aizvadītajā naktī saistībā ar stipro vēju devušies uz aptuveni 50 izsaukumiem, kas lielākoties bijuši saistīti ar vēja lauztu koku novākšanu no ceļa braucamās daļas vai gājēju ceļiem. Kopumā pēdējās trijās dienās saistībā ar vēja posītījumiem glābēji devušies uz aptuveni 100 izsaukumiem.

Vētra naktī plosījusies arī kaimiņvalstī Igaunijā, kur stiprākās brāzmas bijušas Sāmsalā un valsts ziemeļos - līdz 31m/s.

Prognozes liecina, ka turpmāk šonedēļ laiks nebūs tik vējains, kļūs mazliet vēsāks, dažās naktīs mazliet piesals, tādēļ ceļi būs slideni, bet nedēļas nogalē lietum brīžiem pievienosies arī slapjš sniegs, taču noturīga sniega sega un stabils sals joprojām nav gaidāms, ziņo www.lsm.lv.

Pievieno komentāru

Liepājā