Vēja brāļi 17. jubileju vētraini nosvin Liepājā

Motoklubam „Vēja brāļu ordenis” šogad aprit 17 gadi. Jubileja, kā jau ierasts, tradicionāli nosvinēta Liepājā, un uz vēju pilsētu 14. septembrī devās ne tikai vējabrāļi, bet arī citu motoklubu biedri – pat rokeris no Dubaijas! Svinībām par godu notika tradicionālais Pokera brauciens un ballīte klubā „Fontaine Palace”, vēsta kasjauns.lv.

Aivars Freimanis jeb Frīdis, kurš ir arī viens no pirmā oficiālā motokluba Latvijā „Vēja brāļu ordenis” (VBO) dibinātājiem, ar gandarījumu pastāstīja, ka svinības izdevušās pat labāk nekā gaidīts. Un galvenokārt tāpēc, ka šogad tradicionālajā Pokera braucienā piedalījušies jau ap 300 motociklistu gan no dažādiem motoklubiem, gan neatkarīgie braucēji. Liels pluss pasākuma veiksmīgai norisei bijis arī labvēlīgie laika apstākļi.

Vakars klubā „Fontaine Palace” sākās ar labāko Pokera brauciena dalībnieku apbalvošanu. Pokera brauciena pamatā ir apmeklēt pēc iespējas vairāk kontrolpunktus, kas šogad bija Rīgā, Jelgavā, Talsos, Vānē, Aizputē un citviet Latvijā (kopā 13 kontrolpunkti). Katrā no kontrolpunktiem ir jāizvelk viena no pokera spēles kārtīm, un galapunktā uzvar tas, kurš no kārtīm savācis spēcīgāko pokera kombināciju.

Pēc apbalvošanas viens uz skatuves viens pēc otra devās pārstāvji no citiem motoklubiem, lai ar oriģinālām dāvanām apdāvinātu un sveiktu gaviļniekus. Piemēram, lai rokeriem ziemā, kad ar motocikliem braukt vairs nav iespējams, nebūtu garlaicīgi, „Vēja brāļiem” tika uzdāvināta galda hokeja spēle. Viena no oriģinālāk iesaiņotajām dāvanām bija duncis, ievīstīts melnā maisā, kuru pasniedzot, dāvinātāji piebilda: „Pagaidām ar šo te vēl neviens nav nomočīts, bet kas zina, kā būs tālāk …” Uz ko Frīdis nevilcinādamies atbildēja: „Mēs močīsim visu!  … desu, šķinķi, gaļu”.

Neizpalika arī svētku uguņošana un ballīte roka un blūza ritmos. Šoreiz par vakara muzikālo daļu rūpējās grupas „Dust Devil Drive” un „D11 Blues Band”, kā arī Dj Elviss Grodums pie dīdžeju pults.

Interesanti arī, ka uz dzimšanas dienas svinībām tālāko ceļu bija mērojis kāds viesis no Dubajas. Apvienoto Arābu Emirātu motokluba „Black Eagles” biedrs atklāja, ka ne pirmo reizi viņš mēro tik tālu ceļu uz Latviju, lai piedalītos šāda veida aktivitātes. Uz Dubaju viņš esot pārcēlies pirms aptuveni astoņiem gadiem, bet pirms tam dzīvojis Latvijā.

Būtiskākā atšķirība no iepriekšējām motokluba „Vēja brāļu ordenis” dzimšanas dienas svinībām bija svinību vieta. Visus iepriekšējos gadus VBO jubilejas ballītes Liepājā tika rīkotas brāļiem Marekam un Raivo Mediņiem agrāk piederošajā klubā „Pablo” vai „Latvijas 1. Rokkafejnīcā”. Diemžēl tie jau ir slēgti, bet motokluba biedri centās saglabāt tradīciju svētkus atzīmēt Liepājā, tāpēc viņiem nācās izvēlēties citu svinību vietu - rokklubu „Fontaine Palace”. Frīdis cer, ka arī nākamgad izdosies šeit atgriezties.

Pievieno komentāru

Liepājā