Veiks siltumtīklos cirkulējošā tehniskā ūdens iekrāsošanu

Otrdien, 11. oktobrī, veiks pilsētas siltumtīklos esošā siltumnesēja jeb tehniskā ūdens iekrāsošanu ar fluoriscējošu krāsvielu, kas ūdenim piešķir zaļgandzeltenu nokrāsu. Krāsvielas pievienošana nepieciešama, lai operatīvi konstatētu tehniskā ūdens noplūdes siltumtīklos, kā arī, lai atrastu ēkās esošos bojātos karstā ūdens sildītājus un tādējādi uzlabotu klientiem sniegto pakalpojumu.

Ūdens iekrāsošana ir viens no efektīvākajiem un operatīvākajiem veidiem, kā siltumapgādes sistēmā atklāt bojājumus, informēja SIA ''Liepājas enerģija'' pārstāvji. Ja kāds no karstā ūdens sildītājiem ir bojāts, tehniskais ūdens no tā iekļūst karstā ūdens padeves sistēmā un iekrāso pa krānu tekošo ūdeni zaļgandzeltenā krāsā. Bojājumu gadījumā iekrāsojas tikai karstais ūdens, aukstā ūdens krāsa  nemainās. Siltumtīklu ūdens noplūdes vietu meklēšana, ievadot siltumnesējā fluorescējošu krāsvielu, neietekmē siltumenerģijas padevi.

Krāsviela spīd speciālā apgaismojumā, bet ne tumsā. Ūdenim pievienotā krāsviela nav kaitīga iedzīvotāju veselībai; tāpat zaļganais ūdens nevar sabojāt sadzīves priekšmetus. Tehniskā ūdens iekrāsošanu ar fluoriscējošu pārtikas krāsvielu ''Liepājas enerģija'' parasti veic divas reizes gadā, kad ūdens palicis blāvi zaļš.

Gadījumā, ja karstā ūdens apgādes sistēmā parādās fluorescējoši zaļš ūdens vai, ja šādas krāsas ūdens noplūdes no siltumtīkliem novērojamas apkārtējā vidē, iedzīvotāji aicināti nekavējoties par to ziņot uzņēmumam ''Liepājas enerģija'', zvanot pa tālruni 63488866 vai 29112732.

Pievieno komentāru

Liepājā