Veikalu tīkls "top!" par 15% palielinās vietējās produkcijas apjomu

Veikalu tīkls "top!" plāno par 15% palielināt vietējo zemnieku saražotās produkcijas daudzumu, ko sekmēšot šā gada pirmajā pusē rīkotie izglītojošie semināri, informēja uzņēmuma līdzīpašnieks Edvīns Bergmanis.

Veikalu tīkls "top!" sadarbībā ar Zemkopības ministriju (ZM) un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC) šī gada pirmajā pusē rīkoja piecus reģionālus seminārus, kuros izglītoja lauksaimniekus par to, kā realizēt savu produkciju veikaliem. Patlaban jau tiek slēgti līgumi un notiek pārrunas ar vairāk nekā 25 produkcijas ražotājiem.

Kā norādīja Bergmanis, lai gan importa dārzeņi ar lēto cenu izkonkurē vietējo produkciju, tomēr tā joprojām ir deficīts - trūkst vietējo piegādātāju, lai pilnībā varētu nodrošināt nepieciešamos apjomus.

"Joprojām ļoti pieprasīta ir tieši vietējā produkcija, tāpēc strādājam pie tā, lai atrastu jaunus sadarbības partnerus un varētu šajā gadā palielināt vietējās lauksaimniecības produkcijas daudzumu," sacīja Bergmanis.

Kopumā LLKC un veikala tīkla "top!" organizētajos semināros piedalījās vairāk nekā 200 dažādi ražotāji no visiem Latvijas reģioniem. Vislielāko interesi par sadarbību pēc semināriem izrāda dārzeņu un ogu audzētāji, kā arī gaļas izstrādājumu ražotāji. Vislabāk semināri tika apmeklēti Liepājas pusē - Durbē un Valmieras rajonā - Brenguļos, savukārt mazliet zemāka aktivitāte bija vērojama Rēzeknē, Bauskā un Talsos.

Semināri zemniekiem tika organizēti ar mērķi veicināt efektīvāku vietējo ražotāju un veikalu tīklu sadarbību. Apmeklējot šīs apmācības, lauksaimnieki uzzināja par iespējām, kā realizēt savu produkciju veikaliem, kā labāk komunicēt ar tirgotājiem, kā sagatavot piedāvājumu un safasēt produktus.

Veikalu tīklu "top!" pārstāv uzņēmums SIA "Iepirkuma grupa". Ar preču zīmi "top!" Latvijā šobrīd darbojas 212 pārtikas veikali, no tiem 113 "top!" un 99 "mini top!" veikali, kuri pieder 18 vietējiem uzņēmumiem: SIA "Firma Madara 89", AS "LPB", AS "Diāna", SIA "Lars Limited", SIA "Gabriēla", SIA "Dekšņi", SIA "Mārksmens", SIA "Madara 93", SIA "AA & Co", SIA "Krista - A", AS "Roga - Agro", SIA "ESSA", SIA "G.A.L.", SIA "Lekon", SIA "Ogres Prestižs", SIA "Pārtikas veikalu grupa", SIA "Oregano" un SIA "SP".

"Iepirkumu grupa" reģistrēta 2007.gadā ar 75 279 latu (107 130 eiro) pamatkapitālu. Uzņēmuma apgrozījums pagājušajā gadā bija 18,94 miljoni eiro salīdzinājumā ar 15,07 miljoniem iepriekšējā gadā, bet peļņa - 5774 eiro salīdzinājumā ar 10 982 eiro 2013.gadā.

Pievieno komentāru

Liepājā