Veic pēdējos pludmales labiekārtošanas darbus

Liepājā šonedēļ, pirms peldsezonas sākuma, veiks pēdējos pludmales labiekārtošanas darbus, vēstī Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Liepājas pludmalē vēl nepieciešams uzstādīt informācijas zīmes un stendus, lai pludmales apmeklētāji labāk orientētos jaunajā pludmales zonējumā un atpūtas vietu sadalījumā.

Jūrā nepieciešams izvietot arī bojas un jāveic citi labiekārtošanas darbi.

Liepājas pludmali apsaimnieko SIA "Kurzemes amatnieks", ar kuru ir noslēgts līgums. Tāpēc par šiem uzdevumiem uzņēmuma pārstāvji jau ir informēti. Liepājas domes Vides fonds piešķīris arī līdzekļus informācijas norāžu un papildu boju izgatavošanai un uzstādīšanai.

Kā uzsvēra Liepājas domes Vides daļas vadītāja Dace Liepniece, līdz 7.jūnijam visas Liepājas peldvietas būs pilnībā sagatavotas un atbildīs Zilā karoga sertifikāta prasībām.

7.jūnijā Liepājas pludmalē notiks Bērnu un jauniešu pludmales festivāls. Par Zilo karogu svinīgās pacelšanas pasākumiem jau spriedusi darba grupa, kurā apvienojušies Vides daļas, Sporta pārvaldes un Sabiedrisko attiecību daļas speciālisti.

Karoga pacelšanas ceremonija plkst.11 paredzēta pie Glābšanas stacijas un sāksies ar Nila Īles un perkusionistu studijas "African ambient" un folklora kopas "Baļķi" koncertu.

Karoga pacelšanā piedalīsies Liepājas bērnudārzu audzēkņi ar dziesmām par jūru Igetas Gaiķes vadībā.

Pēc tam, kad Zilais karogs būs uzvijies mastā pie Glābšanas stacijas, visi pludmales apmeklētāji tiks aicināti kājām doties uz Dienvidrietumu pludmali, kur notiks indiāņu rituāls "Karstās pēdas".

Dienvidrietumu pludmale Zilo karogu šogad ir saņēmusi pirmo reizi. Tāpat arī Beberliņu peldvieta, kur karoga pacelšana notiks plkst.14, un jahtu osta, kur karogu pacels laika posmā no plkst.15 līdz 16.

Saskaņā ar Starptautiskās Zilā karoga žūrijas sēdes lēmumiem šogad Liepājā plīvos četri Zilie karogi. Liepāja šogad ir kļuvusi par šīs kampaņas līderi Latvijā, jo saņēmusi lielāko karogu skaitu. Zilā karoga balvai šogad Latvijā bija pieteikti 15 kandidāti.

Zilais karogs ir pasaulē populārākais tūrisma ekosertifikāts, ko pasniedz peldvietām un jahtu ostām par augstu vides kvalitātes un apsaimniekošanas līmeni.

Pievieno komentāru

Liepājā