VDI lūgusi Maksātnespējas administrāciju izvērtēt LM darbinieku atlaišanu

Valsts darba inspekcija (VDI) saņēmusi maksātnespējīgās AS "Liepājas metalurgs" (LM) administratora Haralda Velmera skaidrojumu par darbinieku atlaišanas procedūru un pārsūtījusi to Maksātnespējas administrācijai (MNA) izvērtēšanai, "Rietumu Radio" informēja VDI preses pārstāvis Aivis Vincevs.

Nekādas sankcijas VDI uzņēmumam nav piemērojusi un nepiemēros, taču MNA nosūtītajiem materiāliem VDI pievienojusi arī savu viedokli, ka LM darbinieki atlaisti neatbilstoši likumam, sacīja Vincevs.

"VDI nav tiesību sodīt maksātnespējas administratoru. Vienīgais, ko mēs no savas puses varam darīt, ir informēt MNA," skaidroja Vincevs.

Viņš neatklāja, ko savos paskaidrojumos norādījis Velmers, taču iepriekš administrators paudis viedokli, ka viņam izteiktie pārmetumi nav pamatoti.

Velmers iepriekš norādījis uz robiem Maksātnespējas likumā, kur "īsti nav paredzēta tāda apmēra atlaišana".

"Tādam apjomam neviens nebija gatavs," iepriekš sacīja Velmers, norādot, ka darbinieku uzteikumus nosūtīt vienlaicīgi nebija iespējams kapacitātes dēļ, jo to nespēja apstrādāt ne pasts, ne citas iestādes.

Kā ziņots, uzņēmumam 10.septembrī tika sākts tiesiskās aizsardzības process, bet tā pasākumu plāns netika izpildīts un administrators Velmers iesniedza uzņēmuma maksātnespējas pieteikumu. Liepājas tiesa 12.novembrī atzina uzņēmumu par maksātnespējīgu un sāka darbinieku masveida atlaišanu.

Vairākos gadījumos darba attiecības ar darbiniekiem uzņēmums izbeidzis neatbilstoši likumā noteiktajai kārtībai un paziņojumus par atlaišanu darbiniekiem izsniedzis ar atpakaļejošu datumu.

Pievieno komentāru

Liepājā