“Varavīksni” ieved jaunās mājās

Jaunākos preses izdevumus, grāmatas un bezmaksas interneta pakalpojumus Jaunliepājas iedzīvotāji turpmāk varēs saņemt bibliotēkas “Varavīksne” jaunajās telpās.

“Kad Andris Kokins uzzīmēja projekta skici Liepājas Olimpiskajam centram, jau tad zinājām, ka šeit būs telpas arī bibliotēkai,” otrdien svinīgajā bibliotēkas “Varavīksne” telpu atklāšanā apgalvoja Liepājas domes Kultūras pārvaldes speciālists Valdis Skujiņš.

Viesus aicinās Saules zālē
Bibliotēkas abonentu daļa un bērnu interaktīvā nodaļa iekārtota centra trešajā stāvā, bet uz tās lasītavu jādodas pa kāpnēm uz ceturto stāvu. Lasītava aprīkota ar jauniem datoriem. Apmeklētājiem būs pieejams bezmaksas interneta pieslēgums un vairākas datubāzes. Abonentu daļā darbosies jaunā automatizētā izsnieguma reģistrācijas sistēma “Alise”. Pavisam kopā bibliotēkā būs pieejamai 15 datori.
 
Par lasītāju interesēm rūpēsies četras bibliotēkas darbinieces: Aija Jansone, Silvija Ellere, Olita Dzērve un bibliotēkas vadītāja Lauma Rosne. Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore Ilga Erba norādīja, ka tematisko pasākumu rīkošanai varēs izmantot arī blakus lasītavai esošās telpas ar nosaukumu “Saules zāle”.

Atlasa vērtīgāko un pieprasītāko
Pašreizējā bibliotēka “Varavīksne” izveidojusies, saplūstot pilsētas 2. bibliotēkai ar bijušo bērnu bibliotēku “Kāpēcītis”, bibliotēkas vēsturi atgādināja I. Erba. 2000. gadā nosaukumu “Varavīksne” ierosinājuši lasītāji. No abu bibliotēku grāmatu fonda atlasīti ap 17 tūkstošiem lasītāju pieprasītāko izdevumu.

Atklājot jaunās telpas, bibliotēkas darbinieces saņēma daudz ziedu un laba vēlējumus. Cerību uz turpmāko sadarbību izteica gan Liepājas Draudzīgā aicinājuma 5. vidusskolas pedagogi, gan Skolēnu un jauniešu tehniskās jaunrades centra pārstāvji, kuri arī ieguvuši telpas Olimpiskajā centrā. Bibliotēkas darbinieku vārdā to visiem arī apsolīja A. Jansone, norādot, ka jau tuvākajā laikā tikšot izsludināts konkurss skolēniem saistībā ar tuvojošos Latvijas valsts jubileju.

Pievieno komentāru

Liepājā