Valsts svētkus Liepājā atzīmēs ar koncertu, lāpu gājienu un uguņošanu

Liepājniekus un pilsētas viesus aicina atzīmēt valsts svētkus Liepājā, 11. novembrī dodoties Lāčplēša dienas lāpu gājienā, savukārt 18. novembrī apmeklējot patriotisku Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienai veltītu koncertu, vēsta Liepājas Kultūras pārvalde.

11. novembrī pulksten 17 jau otro gadu pēc kārtas J. Čakstes laukumā norisināsies atceres koncerts, savukārt pulksten 18 ikviens aicināts kopīgi doties lāpu gājienā no J. Čakstes laukuma uz Ziemeļu kapiem. Koncertā sadziedāties aicinās Valters Frīdenbergs, Zanda Štrausa un Normunds Kalniņš. Lāčplēša dienas koncertā tradicionāli tiks pieminēta 1919. gada 11. novembrī izcīnītā uzvara pār Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku.

Jau no pulksten 17.30 visi interesenti aicināti stāties Lāpu gājienam, lai pulksten 18 no J. Čakstes laukuma kopīgi dotos uz Ziemeļu kapiem. Noslēdzoties lāpu gājienam, Ziemeļu kapos pie Brīvības cīnītāju pieminekļa ap pulksten 18.45 notiks piemiņas pasākums. Tajā uzstāsies Ginta Krievkalna un par muzikālo pavadījumu rūpēsies Kristaps Krievkalns. Ar savu uzrunu karavīrus pieminēs Kapelāns Dāvids Šterns, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un pārstāvis no Latvijas Nacionāliem bruņotiem spēkiem. Piemiņas brīdi vadīs Mārtiņš Kalita.

Savukārt, atzīmējot Latvijas Neatkarības proklamēšanas 98. gadadienu, 18. novembrī pulksten 17 Kārļa Zāles laukumā notiks svinīgs koncerts, kurā uzstāsies Ralfs Eilands, Ance Krauze, Liepājas teātra aktieri Everita Pjata, Agnese Jēkabsone, Viktors Ellers un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris ''INTIS'', diriģente Ilze Valce.

Koncerta apmeklētāji  varēs dziedāt līdzi tautā iemīļotām dziesmām un izdzīvot patriotiskas sajūtas ar Liepājas impresijām. Koncerta mākslinieciskais vadītājs Normunds Kalniņš, režisors – Valdis Pavlovskis.

Koncerts noslēgsies ar Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja Ulda Seska uzrunu un svētku kulmināciju – uguņošanu.

Pēc uguņošanas visi interesenti aicināti doties uz Kungu ielas radošo kvartālu, kur no pulksten 18 norisināsies vakarēšana ar folkloras kopu ''Atštaukas'', Austrasbērniem un ''Jauniešu māja'' radošajām apvienībām. Būs arī svētku zupa, jauniešu spēka tekstu lasījumi, kas veltīti Latvijai un radošās darbnīcas.

Tāpat ikvienam interesentam, no 7. līdz 18. novembrim, tiek dota iespēja sajust valsts svētku noskaņu kopīgā publiskā sarkanbaltsarkano lentīšu griešanas un locīšanas akcijā, kas norisināsies: Liepājas Latviešu biedrības namā, Jauniešu mājā, Liepājas Universitātē, Liepājas pilsētas bibliotēkā "Libris" un Liepājas Olimpiskajā centrā.

Ar plašāku valsts svētku pasākumu programmu var iepazīties www.liepajaskultura.lv

Pievieno komentāru

Liepājā