Valsts prezidents sveic pašvaldības Latvijas Pašvaldību savienības 27. kongresā

"Pašvaldības kā iedzīvotājiem tuvākā valsts vara vienmēr ir bijušas viens no mūsu valsts attīstības stūrakmeņiem. Mūsu valsts ir uz pastāvīga pilnveidošanās ceļa, un darāmo darbu ir daudz. Paldies, ka pašvaldības ar savu darbu aizvien ir daļa no risinājuma," sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, sveicot pašvaldības Latvijas Pašvaldību savienības 27.kongresā.

Uzrunājot pašvaldību vadītājus un darbiniekus, Valsts prezidents īpaši atzīmēja nepieciešamās reformas izglītībā, informē Valsts prezidenta kancelejas Preses dienests.

"Kvalitatīva izglītība ir Latvijas lielākā iespēja. Mūsu valsts labklājība un ilgtspēja ir atkarīga no tā, cik izglītoti ir mūsu cilvēki. Katram bērnam un jaunietim Latvijā ir jābūt iespējai iegūt kvalitatīvu izglītību, neatkarīgi no tā, kur viņš ir dzimis un kas ir viņa vecāki," uzsvēra Valsts prezidents. Raimonds Vējonis pievērsa uzmanību satraucošajam izglītības kvalitātes nevienlīdzības pieaugumam un izglītības kvalitātes noslāņošanās laukos un pilsētās tendencei, kas draud ar vāju attīstību reģionos un cilvēkresursu trūkumu tautsaimniecībai kopumā.

"Strukturālas reformas izglītībā – konkurētspējīgs un prognozējams pedagogu atalgojums, mūsdienīgs mācību saturs un infrastruktūra, skolu tīkla sakārtošana – risinās esošās nepilnības izglītības sistēmā," norādīja Valsts prezidents, atgādinot, ka iespējas veikt nepieciešamās reformas un to saturs lielā mērā būs atkarīgs arī no pašvaldībām.

Valsts prezidents aicināja pašvaldības izmantot valsts simtgades svētkus, lai lepotos ar Latvijas sasniegumiem, cilvēkiem un veiksmes stāstiem, kā arī dot iespēju ikvienam iedzīvotājam piedalīties gan svētku svinēšanā, gan arī svētku veidošanā. Valsts prezidents aicināja ikvienu domāt par savu dāvanu Latvijai simtgadē.

"Izmantosim gatavošanos svētkiem, lai izvirzītu jaunus mērķus. Gatavojoties svētkiem, paveiksim arī kādus pavisam praktiskus darbus. Piemēram, saviem iedzīvotājiem varam dāvināt draudzīgāku pašvaldību, pilnveidojot iedzīvotājiem sniedzamos pakalpojumus un saziņu ar pašvaldību padarot ērtāku," aicināja Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents vēlēja pašvaldībām būt konstruktīvām un uz sadarbību vērstām, Latvijas Pašvaldību savienības 27.kongresā vērtējot paveikto, izvirzot jaunus mērķus, diskutējot par problēmām un iespējamiem risinājumiem reformām izglītības sistēmā, sasāpējušām jautājumiem veselības aprūpē, ceļu nozarē un citos iedzīvotājiem svarīgos jautājumos.

Atzīmējot Latvijas Pašvaldību savienības 25.gadskārtu, Raimonds Vējonis aicināja Latvijas Pašvaldību savienību jubilejas gadu izmantot, lai stiprinātu pašvaldību interešu pārstāvniecību un rastu labākos veidus, kā mērķtiecīgi risināt kopīgos uzdevumus.

Pievieno komentāru

Liepājā