Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts prezidents ar uzņēmēju Pīlēnu apmainās viedokļiem par Latvijas nākotnes attīstību 2

Šodien, 11.martā, Valsts prezidents tikās ar uzņēmēju, „UPB holdings” dibinātāju un līdzīpašnieku Uldi Pīlēnu, lai pārrunātu Latvijas ekonomiskās un reģionālās attīstības izaicinājumus un iespējamos risinājumus, paaugstinot valsts konkurētspēju globālajā ekonomikā kopumā. Sarunas dalībnieki bija vienisprātis par to, ka valsts līdzsvarotai un ilgtspējīgai attīstībai izšķirīgi nozīmīga būs reģionālo impulsa centru attīstība, valstij tieši iesaistoties arī infrastruktūras projektos. U.Pīlēns, izklāstot savu uzņēmējdarbības pieredzi, uzsvēra, ka kvalificēto un augsti kvalificēto darba vietu daudzums konkrētā pilsētā vai reģiona centrā nosaka tā nākotnes attīstību.

Tāpat sarunas dalībnieki vienojās, ka viens no Latvijas lielākajiem izaicinājumiem joprojām ir strukturālais bezdarbs, kas nepārprotami liecina par specifisku tehnisku profesiju pārstāvju deficītu mūsu valstī. Tas lielā mērā saistīts ar Eiropas Savienībā (ES) pastāvošo darbaspēka mobilitātes politiku, kas Austrumeiropas valstīs izpaužas kā kvalificētāko speciālistu aizplūšana uz Rietumeiropas valstīm. Tieši tādēļ kvalitatīvas dzīves telpas un infrastruktūras nodrošināšana reģionos ir vitāli svarīga, lai saglabātu un noturētu cilvēku interesi par dzīvi arī citās pilsētās, ne tikai Rīgā. Valsts prezidents un uzņēmējs pauda vienotu uzskatu, ka ekonomiskā un sociālā attīstība ir cieši saistīta un nav skatāma atrauti viena no otras.

Pārrunājot Valsts prezidenta gaidāmo vizīti Norvēģijā un U.Pīlēna gūto pieredzi strādājot šajā un citās Rietumeiropas valstīs, abas puses pieskārās jautājumam par Latvijas uzņēmēju adaptācijas līmeni Rietumu tirgos un konkurētspēju tajos. U.Pīlēns atzina, ka šobrīd vidēji tikai 4% Latvijas uzņēmēju ir pilnībā adaptējušies tajos un var līdzvērtīgi konkurēt. Vienlaikus sarunā tika atzīts, ka notikumi Ukrainā noteikti ietekmēs arī Eiropas valstu ekonomiku nākotni, ar ko būtu jārēķinās jau šobrīd. Kā vienu no būtiskākajiem uzdevumiem Latvijas uzņēmējiem, kas vēlas paplašināt savu klātbūtni Rietumu tirgos, U.Pīlēns minēja juridiski tehniskās telpas pārzināšanas un apguves nepieciešamību, kā arī informatīvā līmeņa par Latvijas uzņēmējdarbību un tās kvalitātēm paplašināšanu šajās valstīs kopumā, jo tas joprojām ir nepietiekams.

Noslēdzot sarunu, abas puses bija vienisprātis, ka Latvijas nākotnes attīstībā vislielākā uzmanība no valsts puses jāpievērš pilsētbūvniecības un reģionālās plānošanas komponentei.

UPB holdings (UPB) 22 gadu darbības laikā ir kļuvis par vienu vadošiem industriāliem koncerniem Latvijā ar plašu starptautisku darbību. Esot vienam no savas nozares līderiem, pēdējo gadu darbības laikā aktīva darbība tiek veikta eksportā, kā rezultātā realizēti daudzi nozīmīgi starptautiski projekti ārvalstīs. 2013.gadā apgrozījuma ziņā UPB Holdingā bija sasniegts pirms krīzes līmeni. Holdinga proporcija ārvalstu projekti un Latvijas projekti ir 60/40.

Holdingā ietilpst vairāk nekā 40 uzņēmumi un ražotnes, kas apvienotas patstāvīgi strādājošās uzņēmumu grupās, no kurām lielākās ir AILE grupa, MB BETONS grupa, RK METĀLS grupa, UPB ENERGY grupa un UPB NAMS grupa. Pēdējos gados dibināti un veiksmīgu darbību uzsākuši jauni UPB meitas uzņēmumi Vācijā, Šveicē, Zviedrijā, Dānijā, Islandē, Norvēģijā. Stabili sadarbības partneri iegūti daudzās Eiropas Savienības un NVS valstīs.

Valsts prezidenta kancelejas Preses dienests

Pievieno komentāru

Komentāri 2

fredis

Tādus vīrus kā PĪLĒNA kungs vajag valstī pie stūres.

pirms 5 gadiem, 2015.03.11 16:16

jāā

Labi ja prezis saprata pusi no Pīlēna teiktā :)))

pirms 5 gadiem, 2015.03.11 17:48

Liepājā